Sprawa Tuska w prokuraturze! TO jednak wypłynęło!

Donald Tusk już gromadzi wokół siebie najlepszych adwokatów. Były premier Polski znalazł się w piekielnych tarapatach, a tak grubego aktu oskarżenia nie byłby w stanie zatrzymać nawet europejski immunitet.

Ojciec założyciel Platformy Obywatelskiej nie może spać spokojnie. Wypłynęła bowiem sprawa, która miała pójść w zapomnienie. Tak byłoby – z perspektywy Tuska i jego ludzi – najlepiej. Tak byłoby najlepiej także z perspektywy całej PO i Nowoczesnej, która – choć oficjalnie rywalizuje z PO – również kreuje Tuska na półboga.

Wybory wygrane nieco ponad 2 lata temu przez Prawo i Sprawiedliwość całkowicie pokrzyżowały wieloletnie plany neoliberalnym elitom w naszym kraju. Chciałoby się rzec: a miało być tak pięknie.

Wszystko miało pozostać między nimi, a Polacy nigdy nie mieli się dowiedzieć o skali złodziejstwa i nepotyzmu, do jakich dochodziło za rządów Tuska i poprzednich. Ba! Nikt miał za wszystkie te przekręty nie odpowiedzieć. Wiele wskazuje jednak na to, że stanie się wręcz przeciwnie.

Premier Donald Tusk musi już teraz gromadzić wokół siebie najlepszych prawników. Po raz kolejny znajdzie się bowiem na świeczniku i będzie musiał obszernie się tłumaczyć. Nie ma wątpliwości, że tym razem prokuratura nie będzie patrzeć na niego przychylnym okiem.

Na polecenie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro śledczy mają wyjaśnić, w jakich okolicznościach doszło do przyznania na 40 lat spółce Autostrada Wielkopolska założonej przez Jana Kulczyka koncesji, która daje jej prawo do nieograniczonego podwyższania opłat za przejazd autostradą. – Mamy jedną z najdroższych czy wręcz najdroższą autostradę w Europie. Pieniądze z kieszeni kierowców płyną szerokim strumieniem do prywatnej spółki, a rząd nie jest w stanie powstrzymać kolejnych podwyżek – przypomniał minister Ziobro.

Chcę, żeby prokuratorzy ustalili, dlaczego za poprzednich rządów zgodzono się na tak skandaliczne warunki. Prokuratura ma zbadać, czy doszło do przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez państwowych urzędników, przez co narażone zostały interesy Skarbu Państwa i samych Polaków – tłumaczył prokurator generalny.

Jak wyjaśnił, śledztwo dotyczy m.in. budowy i zarządzania odcinkiem autostrady A2 między Koninem a Nowym Tomyślem. Jako pierwszy o sprawie poinformował portal tvp.info. Wielu, szczególnie w środowiskach patriotycznych, uważa, że rękę na całym szwindlu trzymał sam premier Donald Tusk. Przyłapano go bowiem na prywatnych kontaktach z Kulczykiem i podsłuchiwano rozmowy na temat zwalczania przeciwników politycznych i nieprzychylnych mediów.

   źródło: newsweb.pl

Sprawa Tuska w prokuraturze! TO jednak wypłynęło!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz