Mega-ustawka TVN! Nieoficjalnie: KONCESJA ODEBRANA

Wydawało się, że materiał o faszystach w lesie był szczytem możliwości TVN. Nie doceniliśmy ich. Poziom manipulacji, jaką swoich widzów traktuje telewizja z Wiertniczej, jest niewyobrażalny dla zwykłego śmiertelnika.

Dziennikarze zatrudnieni przy Wiertniczej osiągnęli absolutną perfekcję w zakłamywaniu rzeczywistości. Niedawno zadziwili wszystkich „breaking newsem” o rzekomo odradzającym się w Polsce faszyzmie (nagrany latem materiał opublikowano w styczniu).

Wcześniej z kolei, w pierwszej połowie grudnia, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na TVN karę w wysokości prawie 1,5 miliona złotych. Było to związane z nierzetelnym relacjonowaniem próby obalenia rządu przez opozycję przed Świętami Bożego Narodzenia w 2016 r.

Wtedy KRRiT, która przeanalizowała kilkaset godzin materiałów emitowanych w dniach 16-18 grudnia 2016, zdecydowała, że telewizja TVN24 naruszyła zapisy ustawy o radiofonii i telewizji.

Jednak tamte manipulacje i nawoływanie do zakłócania porządku publicznego to nic w porównaniu z tym, czego TVN dopuścił się ostatnio. O sprawie na Twitterze informuje Patryk Słowik, dziennikarz „Dziennika Gazety Prawnej”. 

Pamiętacie reportaż TVN, w którym pokazano dom opieki, gdzie starsi ludzie byli przykuwani do kaloryfera i leżeli na podłodze? Właśnie Sąd Najwyższy uznał, że materiał był wyreżyserowany. TVN będzie musiał przeprosić właścicielkę domu opieki. Więcej w poniedziałkowym „Dzienniku Gazecie Prawnej” – przekazał dziennikarz.

Nierzetelność materiału stwierdziły: Sąd Okręgowy i Sąd Administracyjny, Sąd Najwyższy podzielił te ustalenia. Odwoływał się dużo do doświadczenia życiowego („nie jest rzetelne dawanie wiary i oparcie materiału na osobie, która była skonfliktowana z właścicielką i która otworzyła konkurencyjny dom opieki”) – dodał Patryk Słowik.

To nie pierwszy raz, gdy TVN za pomocą swoich kanałów masowego przekazu niszczy działalność jednej osoby, robiąc to w interesie innej. Opinia publiczna coraz głośniej huczy od plotek, że w siedzibie KRRiT przy Wyszyńskiego 9 już zapadła decyzja o zawieszeniu koncesji dla TVN. Zatrważająca jest bowiem liczba przewinień w ostatnim czasie. Wyżej wymieniliśmy tylko te najgłośniejsze. Mniejszych przekłamań i manipulacji w ciągu ostatniego roku TVN nazbierał na swoim koncie co najmniej kilkanaście.

   źródło: newsweb.pl

Mega-ustawka TVN! Nieoficjalnie: KONCESJA ODEBRANA
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz