PILNE! Izrael zaatakował Syrię! Trwa wymiana ognia

Izraelska armia poinformowała, że zestrzeliła irańskiego drona wystrzelonego z Syrii, a także w odpowiedzi na atak uderzyła w sobotę w irańskie cele w tym kraju. Następnie podano, że izraelski myśliwiec został zestrzelony przez syryjski system przeciwlotniczy. – podaje PAP

izrael photo
zdjęcie deux-chi

“Każdy, kto nas zaatakuje, zapłaci wysoką cenę, ale nie dążymy do eskalacji konfliktu” – powiedział rzecznik izraelskiej armii.

“Bojowy śmigłowiec z powodzeniem przechwycił irański UAV (bezzałogowy statek powietrzny), który został wystrzelony z Syrii i przeniknął w przestrzeń powietrzną Izraela. Statek powietrzny został zidentyfikowany na wczesnym etapie przez systemy obrony przeciwlotniczej i został pod obserwacją do chwili przechwycenia” – poinformowała izraelska armia w swoim pierwszym oświadczeniu.

Jak dodała, w odpowiedzi na atak UAV “Izraelskie Siły Obronne uderzyły w irańskie cele w Syrii”. W wyniku zakrojonego na szeroką skalę ataku na irańskie cele trafiono w 12 obiektów – poinformował Izrael.

“Zaatakowanych zostało dwanaście celów, w tym trzy baterie obrony przeciwlotniczej i cztery irańskie cele będące częścią militarnych obiektów sił irańskich w Syrii” – poinformowano w komunikacie.

“Podczas ataku, w kierunku Izraela zostały wystrzelone pociski przeciwlotnicze, uruchamiając alarmy, które były słyszane na północy Izraela” – dodano.

W trakcie ataku Izrael stracił jedną maszyne F-16, która rozbiła się nnieopodal Harduf na północy Izraela. Obaj piloci przeżyli, jeden z nich jest ciężko ranny.

“Nie wiemy, czy piloci katapultowali się z powodu (syryjskiego) ostrzału – powiedział rzecznik izraelskiej armii Jonathan Conricus.

Komentarz Syrii

“Wroga jednostka izraelska dzisiaj (w sobotę) o świcie dokonała nowego aktu agresji przeciwko jednej z baz wojskowych w regionie centralnym kraju. Nasza obrona powietrzna przeciwstawiła się temu i uderzyła w więcej niż jeden samolot” – podało anonimowe źródło w syryjskiej armii, nie ujawniając więcej szczegółów.

   za wrealu24.pl

PILNE! Izrael zaatakował Syrię! Trwa wymiana ognia
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz