Masz Facebooka? Uważaj, będzie coraz gorzej… Ta decyzja wstrząsnęła światem

W ostatnim czasie administracja Facebooka blokowała setki prawicowych/patriotycznych profili. Coraz częściej blokowane są konta osób, które mają odwagę krytykować lewacką poprawność polityczną. Okazuje się, że ogarniająca Facebook cenzura będzie coraz większa. O nowych funkcjach na jednym z najbardziej popularnych serwisów społecznościowych na świecie poinformował Bloomberg, największa na świecie agencja prasowa.

facebook photo
zdjęcie Master OSM 2011

Facebook zamierza wprowadzić dostęp do funkcji „downvote”. Przycisk umieszczony obok “polubień” i “odpowiedzi” ma pozwalać na zgłaszanie niestosownych i mylących komentarzy pod publicznymi wpisami – poinformował Bloomberg. To kolejny etap wykluczania z Facebooka tzw. trolli i coraz bardziej rozwijającego się hejtu.

Administracja Facebooka zakomunikowała, że proponowane „udoskonalenie” ma na celu podniesienie skuteczności moderacji treści w serwisie, a nie sposobem na „antylajkowanie”. Analogiczna funkcja funkcjonuje na Reddicie. To kolejna rewolucja na Facebooku, po wprowadzeniu dwa lata temu kilku możliwości reagowania (chodzi o emotikony wyrażające różne emocje – od śmiechu po złość).

Rosnąca cenzura na Facebooku jest konsekwencją dochodzenia amerykańskiego Kongresu, który stara się wyeliminować rozpowszechnianie fake newsów oraz treści ekstremistycznych w mediach społecznościowych. Wcześniej administratorzy Facebooka zapowiedzieli zwiększenie liczby moderatorów treści publikowanych na portaku.

   za wrealu24.pl

Masz Facebooka? Uważaj, będzie coraz gorzej… Ta decyzja wstrząsnęła światem
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz