Czaputowicz: Gross jest naukowcem, ustawa o IPN go nie dotyczy

Szef MSZ Jacek Czaputowicz w rozmowie z „Rzeczpospolitą” odniósł się do gorącego tematu ostatnich tygodni – ustawy o IPN. Słowa, które padły, szokują.

Polska zyskuje w tym sensie, że uświadamia opinii międzynarodowej, jaka była prawda ws. niemieckich obozów śmierci i Holokaustu. Świat usłyszał, że Polska nie była czynnikiem sprawczym Holokaustu – powiedział Czaputowicz, oceniając, że całe zamieszanie przyniosło Polsce korzyści.

Jednocześnie jednak przyznał, że w Jedwabnem Żydów mordowali Polacy.

W Jedwabnem Polacy zabili Żydów i tego nikt się nie wypiera. Ustawa nie zmienia historii. Nie można jednak piętnować narodu za działania jednostek, a nawet grup osób, które zabijały lub wydawały Żydów – stwierdził.

Co szczególnie oburzające, czołowego polakożercę – Tomasza Grossa tytułuje mianem „profesora” i zapowiada, że nie zostanie on objęty ustawą o IPN.

Profesor Gross jest naukowcem i mimo że nie zgadzam się z tezami jego prac, to ustawa go nie dotyczy. Jest swoboda prowadzenia badań naukowych i profesor Gross ma prawo do swoich poglądów. On nie używa określenia „polskie obozy śmierci” – zakomunikował.

za parezja.pl

Czaputowicz: Gross jest naukowcem, ustawa o IPN go nie dotyczy
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz