Wierni całego świata w SZOKU! Duchowny ujawnia sekrety papieża Franciszka

Te informacje wstrząsnęły światem wiernych i nie tylko. Najpilniej strzeżone tajemnice Watykanu wychodzą na światło dzienne jedna po drugiej, a każda kolejna jest jeszcze bardziej niepokojąca. 

papież photo
zdjęcie Kancelaria Premiera

Prawdopodobnie nikt z nas nie pamięta papieża, który w oczach wiernych cieszyłby się tak złym wizerunkiem. Papież Franciszek jest – co można stwierdzić bez cienia wątpliwości – jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci Kościoła w XXI wieku. 

Chrześcijanie, zwłaszcza w Polsce, coraz śmielej krytykują obecnego papieża. Wielu pokusiło się nawet o nazwanie go fałszywym prorokiem.

Nasze rodzime środowiska katolickie oponowały najmocniej, gdy papież Franciszek namawiał do przyjmowania uchodźców bez względu na wszystko. Zachęcał też do tolerancji wobec homoseksualistów. 

Już w pierwszych miesiącach pontyfikatu Franciszka pojawiały się głosy, że biskup Watykanu ulega lobby homoseksualnemu. Wówczas większość wiernych określała to mianem spiskowej teorii, jednak z czasem wszystko się zmieniło.

Obmywanie stóp muzułmankom, zapraszanie do Watykanu uchodźców islamskich (z pominięciem chrześcijańskich) czy wspomniane promowanie homoseksualizmu, to zdaniem milionów wiernych zachowania niegodne papieża. Nie innego zdania jest większość duchownych. Jednakże jeden z nich powiedział coś obok czego nie sposób przejść obojętnie. 

Papież Franciszek i jego działania nie przestają niepokoić kapłanów, którzy są zatroskani o czystość nauki Kościoła. Ks. prof. Paweł Bortkiewicz z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu w wywiadzie dla portalu fronda.pl skomentował słowa niemieckiego kardynała Reinharda Marxa; arcybiskupa Monachium, który wprost poparł błogosławienie związków homoseksualnych. Polski duchowny zaapelował do papieża o “ratunek” i dodał, że z “z Watykanu nie bije blask prawdy”.

– Jedność Kościoła staje się rozbita za sprawą prominentnych purpuratów. Wygląda to tak, jakby ci niemieccy kardynałowie dokonywali transferu (by użyć tego języka) do protestantów – i to tych liberalnych. To oczywiste, że narusza to jedność. Ten stan rzeczy trwa i to, co przeraża to swoiste zagubienie Biskupa Rzymu. Chciałoby się zawołać: Franciszku, ratuj Kościół! A jednocześnie uważać, by Biskup Rzymu nie ruszył na obrzeża sobie znanego świata, by cementem łatać dziury – stwierdził ks. Bortkiewicz.

Chrześcijan niepokoi dodatkowo wciąż niewyjaśniona abdykacja Benedykta XVI, poprzednika papieża Franciszka. Snują nawet domysły, że Franciszek może być podstawiony przez bliżej nieokreślonych lobbystów. Ponadto w kontrowersyjnych wypowiedziach Franciszka coraz częściej dostrzec można ukryte zabarwienie polityczne. 

   za wrealu24.pl

Wierni całego świata w SZOKU! Duchowny ujawnia sekrety papieża Franciszka
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz