W PiS świętują. Izraelski poseł ujawnił CAŁĄ PRAWDĘ!

Tego nikt się nie spodziewał. Bardzo mocna wypowiedź żydowskiego posła do Knesetu w niemieckich mediach. To będzie prawdziwy wstrząs. Tak ostre słowa jeszcze nie padły.

Teraz dopiero sytuacja na linii Polska-Izrael się zaogni. Izraelski polityk zdecydował się zdradzić całą prawdę na temat rządu swojego kraju.

Poseł do Knesetu uderza w Izrael

Uri Awneri stwierdził, że Izrael prowadzi kłamliwą politykę edukacyjno-historyczną. Żydowski poseł na łamach „Neues Deutschalnd” napisał bowiem, że w Izraelu naucza się, iż Polska brała ramię w ramię z Niemcami współudział w Holokauście. W związku z powyższym obywatele Izraela są przekonani, że to Polacy obsługiwali piece krematoryjne w Auschwitz.

Awneri na łamach niemieckiego pisma komentuje spór dyplomatyczny Polski z Izraelem wokół noweli ustawy o IPN.

– Polski parlament zdecydował, że każdy, kto mówi o „polskich obozach zagłady” może trafić na trzy lata do więzienia. Prawidłowe określenie to „nazistowskie obozy zagłady w Polsce”. To słuszne. A jednak w Izraelu wybuchło prawdziwe oburzenie. Jak to? Polacy zaprzeczają Holokaustowi? Twierdzą, że nie pomagali nazistom w prześladowaniu i mordowaniu Żydów? To oczywiście fałsz. Polacy nigdy nie porozumieli się z nazistami, nawet tak, jak inne państwa europejskie – napisał izraelski polityk.

Poseł do Knesetu przypomina następnie, że Polacy też byli ofiarami hitlerowskich Niemiec.

 – Owszem, istnieli polscy kolaboranci – tak samo, jak we wszystkich innych krajach. Przecież są także palestyńscy kolaboranci na terenach zajmowanych dziś przez Izrael, Jednak celem Hitlera było nie tylko wymordowanie wszystkich Żydów – dokładnie to samo chciał zrobić ze Słowianami – napisał.

Polska najbardziej tolerancyjna w Europie

Awneri przypomina także powód, dla którego tak wielu Żydów żyło w Polsce. Polityk zaznacza, iż nasz kraj był jednym z najbardziej tolerancyjnych w Europie.

– W Izraelu nikt nie zadaje sobie pytania, dlaczego w Polsce żyły miliony Żydów. Bo kraj ten był wcześniej najbardziej otwartym, najbardziej tolerancyjnym w Europie. Takie fakty nie są u nas znane. Izraelczyków uczy się natomiast, że Holokaust był wspólnym niemiecko-polskim przedsięwzięciem, a piece w Auschwitz obsługiwali Polacy – napisał na łamach Neues Detschland izraelski poseł.

Są to bardzo ważne słowa, wskazują bowiem na to, że wielu Żydów ma już dość kłamliwej polityki historycznej Izraela. Miejmy nadzieję, że w światowej debacie publicznej zacznie pojawiać się więcej takich postaci jak Urwi Awneri, którzy chcą głosić prawdę na temat Holocaustu.

Źródło: fronda.pl

   źródło: newsweb.pl

W PiS świętują. Izraelski poseł ujawnił CAŁĄ PRAWDĘ!
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz