SZOK! Izrael uderza w Polskę z całym impetem. Jerozolima: Musimy …

W Izraelu kolejne antypolskie ekscesy. Miejscowe władze wzywają do unikania podróżowania do Polski. To kolejne pokłosie kryzysu w relacjach z Izraelem. Wiceburmistrz Jerozolimy Yael Antebi wezwała do rezygnacji z organizowania wycieczek szkolnych do Polski. 

Jak czytamy w liście otwartym wiceburmistrz Antebi, wysyłanie do Polski wycieczek edukacyjnych nie jest najlepszych pomyśle według pani Wiceburmistrz.

Od lat trwała debata na temat sensu wysyłania delegacji studenckich do Polski, ale po uchwaleniu nowego prawa staje się jasne, że należy powstrzymać organizację tego typu wycieczek – pisze wiceburmistrz Jerozolimy.

Należy zauważyć, że każdego roku do Polski przybywa około 40 tys. uczniów i studentów w ramach edukacji dot. Holocaustu.

Nadarzyła się okazja dla rządu i ministra edukacji do zatrzymania wsparcia finansowego dla tego typu wycieczek i wzmocnienia świadomości o Holokauście wśród uczniów poprzez edukację na miejscu i przeniesienia Marszu Żywych do Izraela. [..] nie jest tajemnicą, że te wycieczki to »drogi i korupcjogenny« biznes, osiągalny finansowo tylko dla najbogatszych, a środki przeznaczone na wyjazdy trafiają głównie do kieszeni polskich przedsiębiorstw turystycznych – stwierdziła na koniec.

Problem wycieczek do Polski

Nie jest tajemnicą, że wycieczki młodzieży żydowskiej do Polski są wyjątkowo uciążliwe i problematyczne, w szczególności dla branży gastronomicznej, transportowej czy hotelarskiej. Zdewastowane pokoje hotelowe, brutalnie zachowująca się ochrona tychże wycieczek czy wszechobecny brud i śmieci w autokarach to codzienność wycieczek młodzieży z Izraela do „kraju zagłady ich przodków”.

źródło: onet

   źródło: newsweb.pl

SZOK! Izrael uderza w Polskę z całym impetem. Jerozolima: Musimy …
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz