PiS zdradza, co myśli o UE! Szykujemy się do wyjścia …

Po odwołaniu Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego, w Polsce zapanowały odległe od siebie nastroje. Opozycja świętuje, a w siedzibie PiS zaczęto się poważnie zastanawiać. 

Nie ma wątpliwości, że decyzją o pozbyciu się polskiego wiceprzewodniczącego, cała instytucja Unii Europejskiej znacznie osłabiła swoją pozycję w Polsce.

Choć do niedawna czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości przekonywali, że Polska nie wybiera się poza Unię Europejską, to teraz takich zapewnień próżno szukać w wypowiedziach polityków skupionych wokół Jarosława Kaczyńskiego. 

Nie tylko odwołanie Czarneckiego, ale i liczne szykany ze strony Brukseli czy Berlina (który w praktyce szachuje całą UE) mają doprowadzić do głośnej decyzji rządu w Warszawie. 

Polexit to marzenie wielu patriotów, ale wyborcy tzw. totalnej opozycji gotowi są zrobić wszystko, by do niego nie doszło. Lata bezkrytycznego wyrażania się o UE przez neoliberalne media jak Newsweek, „Gazeta Wyborcza” czy TVN, zrobiły swoje. 

Dziś prominentni politycy PiS nie ukrywają już, że podwójne standardy UE zaczęły ich irytować. – Jest jedna kwestia – równe traktowanie. Możemy wygrzebać, co mówili inni. Jeżeli chcą Ryszarda Czarneckiego traktować w ten sposób, to niech się trzymają tej zasady i każda z tych grubych szych w PE, jak chlapnie coś w Niemczech czy Hiszpanii, to też niech głowa leci – powiedział Tadeusz Cymański z koalicyjnej Solidarnej Polski, wieloletni europoseł z ramienia PiS.

Również Jarosława Kaczyński w stronę Brukseli spogląda z coraz większym wyrzutem. I coraz bardziej prawdopodobny staje się scenariusz, przed którym przestrzega opozycja totalna. Również media w Niemczech nie mają wątpliwości, że Polska już nic nie musi.

Celem PiS jest Polexit. (…) Rozwój gospodarczy w Polsce jest tak dobry, że pozostaje tylko kwestią czasu, kiedy Polska z beneficjenta zamieni się w płatnika. Krótko przed tym Kaczyński chce wyprowadzić Polskę z UE, winę zwalić na Brukselę i inne kraje członkowskie – pisze „Die Tageszeitung”.

   źródło: newsweb.pl

PiS zdradza, co myśli o UE! Szykujemy się do wyjścia …
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz