Amerykański rząd jest zmuszony przerwać prace

Kongres USA nie doszedł do porozumienia przy uchwalaniu budżetu, agencje federalne o północy (06:00 czasu środkowoeuropejskiego) automatycznie zawieszą prace.

Na stronie internetowej Senatu poinformowano, że prace wyższej izby kongresu będą kontynuowane po godzinie 00:01 (06:01 czasu środkowoeuropejskiego), czyli po upływie terminu budżetowego.

W środę Republikanie i Demokraci poinformowali o dwuletniej umowie w sprawie budżetu, która ma na celu skończenie ze stałym sekwestrowaniem i przyjmowaniem tymczasowych budżetów, przy tym szacuje się, że wydatki mogą wzrosnąć o 300 miliardów dolarów w ciągu najbliższych dwóch lat. Jednak w ostatniej chwili republikański senator Rand Paul zażądał głosowania nad jego poprawką, która przewiduje finansowanie w ramach obecnych limitów.

To już drugi przypadek w miesiącu, kiedy rząd USA jest zmuszony przerwać pracę. W styczniu agencje federalne przez trzy dni pracowały z przerwami z powodu opóźnienia w przyjęciu następnego projektu ustawy przejściowej, a następnie został zatwierdzony budżet do 8 lutego.

Źródło: Sputnik Polska

   za: alexjones.pl

Amerykański rząd jest zmuszony przerwać prace
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz