Zachód nie dowierza. TAKIEJ wiązanki od polskiego ministra się nie spodziewali! – WIDEO

Zachodnie elity polityczne wciąż nie mogą uwierzyć w postawę Polski. Mało tego, takiej wiązanki z ust polskiego ministra nie mieli prawa się spodziewać. Polska ma odruch obronny i kąsa swoich wrogów naprawdę boleśnie.

Euroentuzjastyczna opozycja w Polsce od lat próbuje przekonywać, że walka o polskie racje na arenie międzynarodowej to rujnowanie przez PiS stosunków z sąsiadami i innymi krajami zainteresowanymi.

Z kolei sympatycy partii rządzącej nie mają wątpliwości, że takie działania konserwatywnych rządzących mogą tylko wzmocnić pozycję Polski w europejskiej i globalnej polityce.

W naszym kraju zdecydowanie dominują postawy patriotyczne. Polacy są dumni ze swojej historii, niezłomnych przodków i ich walki o wolną ojczyznę. Zatem gdy ktoś próbuje zrzucić na nas odpowiedzialność za zbrodnie nazistowskich Niemiec, nie jest niczym dziwnym, że Polacy sprzeciwiają się bardzo stanowczo. 

Robią to tym bardziej ochoczo, że nareszcie mamy rząd, który walczy z zakłamywaniem historii przez globalne mass media. Ta koalicja przeciw Polsce poszerzała się przez długie lata. Najwięksi wydawcy świata raz po raz pisali o „polskich” nazistach, „polskich” obozach koncentracyjnych. Aż w końcu tego typu określenia wbiły się w świadomość wielu społeczeństw świata. Cel osiągnięty: już dziś w wielu miejscach na świecie – głównie w USA – funkcjonują ludzie, którzy są przekonani, że to Polacy rozpoczęli wojnę i wymordowali 6 mln osób. 

Nie ma na to zgody rządu w Warszawie! Nie ma, bo rządzi Prawo i Sprawiedliwość, a nie neoliberalna Platforma Obywatelska, której politycy ochoczo powielają kłamstwo oświęcimskie o rzekomo uczestniczących w holokauście Polakach. Robili to również, gdy byli u władzy.

Szczególne wrażenie robi bardzo bezpośredni przekaz wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, który powiedział chcącym oczyścić się Niemcom, zakłamanym środowiskom żydowskim i wielu unijnym dygnitarzom, jak było i – co ważne – jak będzie! 

Jeżeli Polskę dało się wrobić w Holokaust, to już da się nas wrobić we wszystko. Przyszedł moment, żeby powiedzieć „dość” i dobrze, że całe państwo wreszcie się zmobilizowało. Dość już skakania po głowie Polsce! – powiedział w „Sygnałach Dnia” na antenie Polskiego Radia wiceminister Jaki. Przekaz jest prosty i czytelny. Chyba już żadne państwo, ani żadna instytucja, nie ma wątpliwości, że wykorzystywanie Polski do wszelakich celów rychło dobiegło końca. Cała wypowiedź Jakiego w materiale wideo poniżej.

Marcin Palion

Marcin Palion

   źródło: newsweb.pl

Zachód nie dowierza. TAKIEJ wiązanki od polskiego ministra się nie spodziewali! – WIDEO
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz