Wyborcy PiS będą zachwyceni. Oto nowa rola Beaty Szydło!

Sympatycy Prawa i Sprawiedliwości byli bardzo niepocieszeni po tym, jak premier Beata Szydło ustąpiła ze stanowiska, po czym została zastąpiona przez ówczesnego ministra finansów i swojego zastępcę – Mateusza Morawieckiego. 

Wielu deklarowało wówczas, że gdy Beata Szydło odejdzie, więcej na PiS nie zagłosują. Szybko jednak zmienili zdanie, bo niedługo po rekonstrukcji poparcie dla PiS – po raz pierwszy w historii – zbliżyło się na jeden punkt do magicznej granicy pięćdziesięciu procent. 

Polacy szybko zaufali premierowi Morawieckiemu, ale o Beacie Szydło szybko nie zapomną. Piastuje ona obecnie stanowisko wicepremiera, jednak do tej roli nie zamierza się ograniczać. 

W mediach ujawniane są nowe zadania stojące przed niedawną panią premier. Pozostawanie w cieniu Mateusza Morawieckiego absolutnie nie pasuje do ambitnej polityk, która przecież przez 2 lata stała na czele silnego rządu. 

Beata Szydło będzie teraz bardzo aktywna. Mimo, że nie zasiada już na najbardziej gorącym krześle w państwie, to nudę – tak jak podczas premierowania – nie będzie mogła narzekać. Będzie bowiem niemal równie aktywna publicznie i politycznie. Jakie zadania postawił przed nią prezes Jarosław Kaczyński? CZYTAJ DALEJ PONIŻEJ

Otóż Beata Szydło ma teraz działać na rzecz wzmacniania rządu Prawa i Sprawiedliwości równie mocno jak wtedy, gdy szefowała swojemu gabinetowi. Na ostatniej gali „Gazety Polskiej” wicepremier Beata Szydło została przywitana oklaskami na stojąco i owacją godną pozazdroszczenia. Jeździ po całej Polsce, spotyka się z wyborcami i jest bardzo aktywna w mediach. Nowa rola polityczna Beaty Szydło ma być dla niej bardzo atrakcyjna.

Była premier ma też zostać jedną z głównych twarzy kampanii samorządowej Prawa i Sprawiedliwości i aktywnie uczestniczyć w kampanii tego ugrupowania przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. W PiS wiedzą też, że była premier miałaby spore szanse dostać się do Europarlamentu. Mogą zatem wykorzystać polityczny kapitał i zaufanie, jakim Polacy darzą Beatę Szydło na wiele sposób.

Marcin Palion

Marcin Palion

   źródło: newsweb.pl

Wyborcy PiS będą zachwyceni. Oto nowa rola Beaty Szydło!
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz