W Warszawie jest gotowość do odnowienia kontaktów z Moskwą w poszczególnych sferach

Szef MSZ Polski Jacek Czaputowicz spotkał się w środę z ambasadorem Federacji Rosyjskiej w Warszawie Siergiejem Andriejewem i wyraził gotowość polskiej strony do rozblokowania stosunków z Moskwą w poszczególnych sferach, informuje resort Polski.

„(Czaputowicz) wyraził gotowość do odblokowania dwustronnych kontaktów w wybranych obszarach. Konkretnie wskazano na modyfikację języka oraz rezygnację z negatywnej narracji”— głosi oświadczenie.

Według polskich mediów,  „w trakcie spotkania omówiono stan relacji dwustronnych, współpracę na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ oraz dialog historyczny”. Czaputowicz przedstawił Andriejewowi plany Polski odnośnie pracy w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. 

Ponadto, szef polskiej dyplomacji podkreślił, że „nie widzi podstaw do dalszego przetrzymywania wraku samolotu rządowego pod Smoleńskiem przez stronę rosyjską i oczekuje jego zwrotu”. Czaputowicz zauważył także, że Polska „oczekuje również zapewnienia swobodnego dostępu do miejsca katastrofy i wznowienia współpracy przy budowie pomnika ofiar”.

Źródło: Sputnik Polska

   za: alexjones.pl

W Warszawie jest gotowość do odnowienia kontaktów z Moskwą w poszczególnych sferach
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz