Papież umiera? Jego wyznanie wstrząsnęło całym światem!

W stolicy apostolskiej i na całym świecie wstrzymano oddech. Bezpośrednie wyznanie i przyznanie, że zbliża się koniec życia, nie mogło przejść bez echa. Czy papież naprawdę umiera? 

Chrześcijanie całego świata nie mają w ostatnich latach tak długich okresów radości, jak chociażby w czasie kilkudziesięcioletniego pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. 

Śmierć naszego rodaka w 2005 roku wstrząsnęła światem. Nawet ateistom zdarzało się uronić łezkę, gdyż papież Polak był nie tylko wyjątkowym papieżem, ale też – a może przede wszystkim – wyjątkowym człowiekiem. 

Jego następca, Benedykt XVI, abdykował po 8 latach. To również było dla wiernych niemałym ciosem, gdyż zdążyli już – dosłownie i w przenośni – zżyć się z nowym papieżem. 

Z kolei gdy nadszedł Franciszek, obecny papież pochodzenia argentyńskiego, sporo osób było zawiedzionych, bo niemal od początku jego wypowiedzi i zachowania były kontrowersyjne. Wielu dostrzega w nich wręcz zabarwienie polityczne. 

Teraz natomiast zapowiada się kolejna śmierć papieża. Niedawna głowa kościoła, papież Benedykt XVI, który naprawdę nazywa się Joseph Aloisius Ratzinger – jak sam twierdzi – zbliża się do końca swojego życia. – Słabnę, ale jestem otoczony miłością – napisał Benedykt XVI w odpowiedzi na pytania czytelników „Corriere della Sera”. Papież-senior stwierdził też, że jest już w ostatniej fazie swego życia.

Mogę tylko powiedzieć, że powolnie opadam z sił i wewnętrznie pielgrzymuję do domu – powiedział Benedykt XVI w włoskim „Corriere della Sera”. Papież dodał także. że „wspaniale jest mieć takie otoczenie podczas ostatniej drogi, która jest zwykle męcząca”.

Marcin Palion

Marcin Palion

   źródło: newsweb.pl

Papież umiera? Jego wyznanie wstrząsnęło całym światem!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz