Dziennikarz nie wytrzymał! Opozycja wyje z wściekłości i zapowiada skargi. „SZMACIARZE”!

Tak bezpośredniej wiązanki nie posłał w stronę totalnej opozycji jeszcze żaden przedstawiciel dużych mediów. Do dziś. Prawicowy dziennikarz podsumował siły antyrządowe tak ostro, że – mówiąc kolokwialnie – w pięty im poszło .

Dla wielu nie ulega wątpliwości, że aktualnie Platforma Obywatelska, Nowoczesna i środowiska pokrewne realizują w Polsce politykę Niemiec. Nie tylko historyczną.

Zazwyczaj ludzie ze środowisk narodowo-konserwatywnych starają się tonować nastroje i merytorycznymi argumentami przekonywać potencjalnych wyborców, że m.in. PO to partia agenturalna.

Teraz jednak Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, nie wytrzymał. O przedstawicielach totalnej opozycji, a przede wszystkim tych, którzy apelują do instytucji zachodnich o interweniowanie w Polsce, powiedział „szmaciarze”.

Słowa te zyskują większy rozgłos tym bardziej, że nie powiedział tego jakiś tam dziennikarz, a przedstawiciel jednej z największych konserwatywnych gazet w naszym kraju. Media takie jak „Gazeta Polska” opozycja złośliwie nazywa rządowymi i pisowskimi, gdyż są one mocno zbliżone do obecnej władzy. Co jeszcze powiedział Sakiewicz i dlaczego opozycja poleci z tym na skargę wszędzie, gdzie się da? 

W programie „Minęła 20” obecny był też Andrzej Stankiewicz, dziennikarz polskojęzycznego, choć będącego własnością Niemców portalu Onet.pl. Przypominał on ochoczo o rzekomo licznych szmalcownikach polskiego pochodzenia, którzy podczas II wojny światowej mieli wydawać Żydów na pewną śmierć. Tomasz Sakiewicz szybko ripostował. W końcu spuentował dyskusję bardzo celnym zdaniem.

Ja nie mówię o szmalcownikach. Jeżeli już to o szmaciarzach. Mi to określenie się bardzo podoba. Bo rzeczywiście w Polsce jest frakcja szmaciarzy, czyli ludzi, którzy za pieniądze zrobią krzywdę Polsce, i dobrze o tym wiesz, że jest taka frakcja – odpowiedział koledze po fachu naczelny „Gazety Polskiej”, bez wątpienia mając na myśli polityków PO. Bezpośrednio przed tymi słowami toczyła się bowiem dyskusja o posłance Platformy Obywatelskiej Róży Gräfin von Thun und Hohenstein, która przy każdej możliwej okazji opowiada się w europejskich głosowaniach przeciwko Polsce.

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

   źródło: newsweb.pl

Dziennikarz nie wytrzymał! Opozycja wyje z wściekłości i zapowiada skargi. „SZMACIARZE”!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz