PiS nie przestaje szokować. Francja ma przeprosić Polaków!

Burza dyplomatyczna w światowej polityce nabiera rozpędu. Wszystko zaczęło się na dobrą sprawę w Warszawie. Poszło o nowelizację ustawy o IPN autorstwa Prawa i Sprawiedliwości.

Najpierw zaatakowała totalna opozycja, później Izrael, teraz o sprawie mówi już cały świat. Pouczyć Polaków postanowili też Francuzi.

Nasi internauci szybko zripostowali władze w Paryżu i przypomnieli, jak podczas II wojny światowej z Francji masowo wywożono Żydów wprost do niemieckich obozów zagłady.

Również politycy Prawa i Sprawiedliwości nie pozostali bierni. Przedstawiciele partii rządzącej wprost żądają przeprosin ze strony francuskiej. Takiego stanowiska Warszawy nikt nie odważył się przedstawić o lat.

Prominentna polityk Prawa i Sprawiedliwości, która – co do czego nikt nie ma wątpliwości – jako bliska przyjaciółka Jarosława Kaczyńskiego, drzwi na Nowogrodzką ma przed sobą zawsze otwarte, wyraziła zdanie swoje i swoich kolegów bardzo jasno.

W siedzibie PiS irytację wywołała wypowiedź szefa francuskiego MSZ. – Liczę, że naród polski będzie umiał zmienić zdanie i sprawić, że w ciągu następnych kilku dni uwolni się z tych okowów nałożonych mu przez godne pożałowania nacjonalistyczne opcje – powiedział Jean-Yves Le Drian.

Krystyna Pawłowicz ostro odniosła się do słów francuskiego ministra spraw zagranicznych, który krytykował nowelizację ustawy o IPN. – To kiedy Francja przeprosi chrześcijan za zbrodnie Rewolucji Francuskiej? – zapytała. – Francjo, najpierw PRZEPROŚ za SWÓJ WSPÓŁUDZIAŁ w Holokauście w czasie II wojny światowej i jeszcze wcześniejsze zbrodnie na chrześcijanach i dzisiejsze lewackie zbrodnie na rodzinie – dodała w kolejnym tweecie.

Wypowiedź poseł Pawłowicz przez wielu traktowana jest jako stanowisko całego ugrupowania rządzącego naszym krajem. Ma ona – jako jedna z niewielu w PiS – przyzwolenie na łamanie narracji dnia i wypowiadanie się w kontrowersyjny sposób na forum publicznym.

Marcin Palion

Marcin Palion

   źródło: newsweb.pl

PiS nie przestaje szokować. Francja ma przeprosić Polaków!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz