Świetny ruch marszałka Senatu! Nie zgadniesz kogo poprosił o wsparcie

Po 27 latach rzekomo „wolnej Polski” znaleźliśmy się w sytuacji, gdy relacje z innymi państwami próbujemy budować na partnerstwie a nie uległości i ciągłym marginalizowaniu. Po latach oszczerstw polski rząd wreszcie zajął się problemem przypisywania Polakom odpowiedzialności za niemieckie zbrodnie podczas II wojny światowej. Teraz marszałek Senatu Stanisław Karczewski podjął kolejne kroki!

 

Zapowiadam list do wszystkich środowisk polonijnych. Wyjaśnimy w nim, co chcemy osiągnąć, gdzie jesteśmy i o co chodzi w nowelizacji ustawy o IPN. Będzie to prośba do Polonii, by wsparła Polskę. To też zakamuflowany apel do opozycji – zapowiedział w sobotę rano w RMF marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Marszałek przyznał, że “tłumaczenie ustawy (nowelizacji o IPN) wprowadziło pewien zamęt. Nie było doskonałe, mogło wprowadzać pewne komplikacje”. Dodał, że „profesjonalne tłumaczenie projektu naszej ustawy o IPN zostało zlecone dopiero po wybuchu sporu między Polską a Izraelem”.

Przyznam też, że moment przegłosowania ustawy o IPN był niefortunny – powiedział Karczewski. – Jestem przekonany, że jednak to my dobrze zrobiliśmy. (…) Ta ustawa przeleżała. Gdyby emocje były cały czas, debata… a szkoda, że przez 1,5 roku tej debaty nawet nie było. Nie ma co myśleć jednak dziś, co by było, gdyby ustawa poleżała jeszcze tydzień. Rozmawiamy dziś o sytuacji z różnymi środowiskami – oczywiście też z żydowskimi. Z przyjemnością zorganizuję wraz z senatorami dyskusję tych środowisk o prawdzie – dodał.

Marszałek Karczewski twierdzi, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Polityk zapowiedział, że dla dobra imienia Polaków zwróci się do wszystkich środowisk polonijnych. – Ze swojej strony więc zapowiadam też list do wszystkich środowisk polonijnych. Zostanie on też opublikowany w internecie. Wyjaśnię w nim, co chcemy osiągnąć, gdzie jesteśmy i o co chodzi w nowelizacji ustawy o IPN. Będzie to prośba do Polonii, by wsparła Polskę. To też zakamuflowany apel do opozycji, bo ona w pierwszych dniach mówiła jednym z nami głosem – przynajmniej podobnie. Później debata zrobiła się taka, że jak można dokopać władzy, to się to robi – poinformował Karczewski.

   za wrealu24.pl

Świetny ruch marszałka Senatu! Nie zgadniesz kogo poprosił o wsparcie
ocena 2 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz