Brytyjczycy odtajnili TE KWITY! Elity III RP w panice. Wszyscy są sterowani przez …

Wielka Brytania ujawniła właśnie dokumenty, które bez wątpienia wstrząsną całym polskim państwem. Elity polityczne, które wyłoniły się po transformacji ustrojowej, nie mogą spać spokojnie. Zapewne postarają się teraz błyskawicznie zamieść sprawę pod dywan.

Odwrotnie natomiast powinni postąpić politycy zbliżeni do Prawa i Sprawiedliwości. Londyn ujawnił bowiem niezbite dowody na to, że jedną z głównych ról w tzw. transformacji ustrojowej w Polsce odegrał… George Soros.

Tym bardziej szokuje fakt, że dopiero dziś – po blisko trzech dekadach od okrągłego stołu – na dobrą sprawę większość Polaków zyskała świadomość, kim jest Soros.

Żydowski miliarder miał na przełomie stuleci „pomagać Polsce gospodarczo” za pośrednictwem wielu instytucji. Mógł jednak przy okazji uzależnić od siebie wielu czołowych polityków. I prawdopodobnie tak właśnie zrobił. Dziś trudni się w destabilizacji wielu państw na świecie. Finansuje protesty m.in. w Polsce czy na Węgrzech, a dziś premier Izraela oskarża go o organizowanie manifestacji w Jerozolimie. 

Dowody? Proszę bardzo.

Gdy w 1989 r. Bronisław Geremek zwrócił się w imieniu „nowej” Polski do rządu w Londynie o pomoc, dla Brytyjczyków wszystko stało się jasne. Wiedzieli już, jak wyglądać ma zmiana systemu w Rzeczypospolitej Polskiej i jakie są motywacje opozycji. – Geremek […] dostrzega jednocześnie, że główny wysiłek w ekonomicznej restrukturyzacji musi stać się udziałem samych Polaków – czytamy. Jednocześnie padają słowa o tym, że Polska potrzebuje udziału obcego kapitału.

Wówczas Geremek był w bliskich kontaktach z zachodnimi lobbystami. Jednym z głównych był właśnie George Soros, który już dziś jest persona non grata w wielu krajach rządzonych przez siły patriotyczne. W Polsce i na Węgrzech Soros, wraz ze swoimi uczelniami i fundacjami, już od kilku lat jest nieproszonym gościem.

Polska może osiągnąć demokrację tylko na podstawie reformy ekonomicznej, która wymaga udziału obcego kapitału. Pojawiło się wiele propozycji zagranicznej pomocy, głównie te stworzone przez Georgea Sorosa – czytamy w stanowisku Brytyjczyków.

  

Co ciekawe, pieniądze na swoje interesy od Sorosa otrzymuje dziś mnóstwo osób związanych z liberalnymi elitami III RP. Także córka byłego prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego. Warto zaznaczyć, że dziś Soros jest jednym z głównych globalistów, którzy robią wszystko, by obalić rządy prawicy w Polsce. W 2012 roku prezydent Bronisław Komorowski odznaczył Sorosa orderem „za zasługi dla Rzeczypospolitej”. Z kolei w 2000 roku żydowski miliarder stał się „człowiekiem roku” Gazety Wyborczej.

Kolejne elementy układanki ujawniane są coraz częściej. Kolejne powiązania polityków z krajowymi i światowymi lobbystami również. Na przestrzeni lat wyszła na jaw masa afer, w które zamieszane są córki, synowie i żony byłych prezydentów czy premierów. Nie może być przypadkiem, że zdecydowana większość lewicowych i liberalnych polityków posiada własne fundacje. Służą one niejednokrotnie do prania pieniędzy płynących ze wszystkich stron świata. Czy wyjście na jaw całej prawdy jest tylko kwestią czasu? 

Marcin Palion

Marcin Palion

   źródło: newsweb.pl

Brytyjczycy odtajnili TE KWITY! Elity III RP w panice. Wszyscy są sterowani przez …
ocena 2.7 głosów 3
Udostępnij

Napisz co myślisz