Polska i NATO w gotowości bojowej! „Putin w każdej chwili …

Coraz bardziej niepokojące raporty docierają do nas ze wschodu. NATO deklaruje najwyższą gotowość wobec działań prezydenta Rosji Władimira Putina. Nawet w środowiskach sympatyzujących z rosyjskim przywódcą wyczuć da się zaniepokojenie.

Rosja od lat zbroi się na potęgę, co nie może dziwić, gdyż wrogo nastawione są do niej niemal wszystkie rządy szeroko rozumianego świata zachodu.

Putin nie przestaje prężyć muskułów. Wszystko na dobrą sprawę zaczęło się od ubiegłorocznych manewrów Zapad-17 na Białorusi. One już dawno za nami, jednak – jak się okazuje – Federacja Rosyjska w błyskawicznym tempie… powiększa liczebność swojej armii. 

A robi to w tempie tak niecodziennym, że cały Sojusz Północnoatlantycki nie może spać spokojnie. W ciągu nieco ponad 1,5 roku (od maja 2016) przeszkolono blisko 200 tys. żołnierzy zdolnych do walki. Polityczni przeciwnicy Władimira Putina przestrzegają, że działania sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej wyglądają tak, jakby państwo szykowało się do ataku na inne państwo.

190 tys. przeszkolonych nastolatków, tyle liczy młodzieżowa armia Putina. Zdaniem ekspertów, jej liczebność stale będzie rosła – podaje brytyjski „Daily Mail”. Władze twierdzą, że szkolenie ma na celu wykształcenie postaw patriotycznych. Sceptycy w Rosji porównują tworzone oddziały do Hitlerjugend. Jedno jest pewne, Moskwa błyskawicznie zwiększa swój potencjał bojowy, a sami „rosyjscy terytorialsi” przewyższają liczebnie polskich ponad dwudziestokrotnie.

Władimir Putin może wywołać trzecią Wojnę Światową w dowolnym momencie. Może podjąć decyzję o inwazji na Polskę w ciągu kilku godzin – ostrzegał już w 2016 r. brytyjski generał sir Richard Shirreff, który był zastępcą Naczelnego Dowódcy Sojuszniczych Sił Europy (SHAPE), jednego z dwóch dowództw strategicznych NATO w Europie. Wojskowy w przedstawionym raporcie ostrzegał, że rosyjski przywódca ma już w zasadzie wojska gotowe do rozpoczęcia przejęcia Europy Wschodniej. Od tego czasu liczebność rosyjskiego wojska zwiększyła się o kilkanaście procent, a prognozy – z perspektywy Polski i reszty państw NATO – nie są dobre.

Młodzi Rosjanie w wieku od 15 do 20 lat szkolą się w musztrze, strzelaniu i taktyce. Oprócz tego trenują sprawność fizyczną. Organizowane są specjalne zawody, na których sprawdzane są nabyte przez nastolatków umiejętności. Przykład to zawody pływackie zorganizowane w Magnitogorsku za Uralem, gdzie zawodnicy ścigali się na dystansie 50 m i 100 m. Każdy ze startujących miał na sobie mundur oraz karabin AK-74. Do sieci trafia coraz więcej zdjęć prezentujących podobne wydarzenia lub po prostu szkolenia.

źródło: „Daily Mail”

   źródło: newsweb.pl

Polska i NATO w gotowości bojowej! „Putin w każdej chwili …
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz