Oto JEDYNY wywiad, którego Hitler udzielił polskiej gazecie. Co mówił o Polakach? – WIDEO

O Adolfie Hitlerze, niemieckim dyktatorze i zbrodniarzu, większość osób interesujących się historią wie prawie wszystko. Historia jego życia i politycznej kariery, z wczesnym dzieciństwem włącznie, jest przytaczana w większości materiałów o II wojnie światowej.

Nie wszyscy wiedzą natomiast, że wódz III Rzeszy pewnego dnia zgodził się udzielić wywiadu polskiej gazecie. Na cztery lata przed atakiem na Polskę, Hitler przekonywał, że wrogości między naszymi narodami już nie ma. Rozmowa ukazała się na czołówce „Gazety Polskiej” 26 stycznia 1935 r.

Z perspektywy czasu jak na dłoni widać, jak wyrachowanym politykiem był Adolf Hitler. Po latach wyszło na jaw, że cała rozmowa była skrzętnie przygotowanym zabiegiem propagandowym, natomiast czytając jej treść trudno się dziwić, że ówcześni odbiorcy często dawali się nabrać.

Udało się nam przeprowadzić we właściwym czasie jedną z najbardziej ważkich poprawek historycznych. Skorygowaliśmy mianowicie błędną opinię, jakoby między obu narodami stale i na zawsze istniał stan wrogi, jako pewien rodzaj dziedziczności – mówił w rozmowie z „Gazetą Polską” Adolf Hitler.

Później już tylko bardziej Adolf Hitler przymilał się Polakom. – Sądzę, że jest wprost przeciwnie: mimo wszelkich trudności istniejących pomiędzy obu narodami są one w interesie utrzymania kultury europejskiej zobowiązane do szerszej współpracy – przekonywał führer.

W kolejnej części rozmowy niemiecki dyktator zwiastował… przyjaźń polsko-niemiecką. – Ustrój narodowo-socjalistyczny w Niemczech nie zaniecha niczego, co może się przyczynić do rozwoju tej współpracy, do przemienienia jej w trwałą przyjaźń – stwierdził.

Warto zwrócić uwagę, że z równą troską niemieckie władze wypowiadają się o Polsce także dziś. Czy którykolwiek z sympatyków liberalnej opozycji jest w stanie sobie wyobrazić, że nasi sąsiedzi mogliby nie chcieć wyłącznie naszego dobra? Cóż, wówczas też można było popaść w świat fantazji. 

źródło: „Polska The Times”

   źródło: newsweb.pl

Oto JEDYNY wywiad, którego Hitler udzielił polskiej gazecie. Co mówił o Polakach? – WIDEO
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz