Żydowski jazgot we Włoszech

«Polacy nie byli wyłącznie współsprawcami Shoah – byli również samodzielnymi prześladowcami Żydów – niepotrzebującymi nakazów z Berlina…»

Żydowski jazgot we Włoszech 


 

RAM          2 luty 2018

Trwa żydowski jazgot we Włoszech. Bet Magazine Mosaico, należący do mediolańskiej wspólnoty żydowskiej pisze:

„W Polsce doszło do ogromnej ilości masakr antysemickich, tak w obozach (nade wszystko w Auschwitz) jak i tych mających miejsce o wiele wcześniej i po zakończeniu wojny”. 

„Naród polski uważał zawsze katolicyzm za element, na którym bazuje jego tożsamość narodowa, a zatem Żydzi zostali zapchnięci do roli ‚narodu w narodzie’ – odizolowani i wykluczeni z wielu stanowisk publicznych. To dlatego gdy rozpoczęły się obławy stanowili oni oddzielny blok społeczny – łatwy do zidentyfikowania”. 

„Wg. polityków izraelskich ustawa zaprzecza odpowiedzialności Polaków za śmierć 3 milionów polskich Żydów, którzy byli prześladowani w sposób planowy i prawie w całości wyeliminowani za sprawą kolaboracji Polski z nazizmem”. 

„Nie tylko politycy izraelscy ale i Żydzi, którzy ocaleli potwierdzają brutalność i przemoc, jakiej doświadczyli od swych sąsiadów – gorliwych kolaborantów nazistów i utrzymują, że polski akt prawny ma charakter dyktatorski”.


„Ocalała Halina Birenbaum mówi: ‚Polacy mają ogromną wręcz odpowiedzialność za Shoah. Często informowali nazistów o tym, kto jest pochodzenia żydowskiego i byli w stanie zidentyfikować Żydów z ich wyglądu, podczas gdy Niemcom zdarzało się nie wiedzieć kto jest Żydem a kto nim nie jest”. 

„Tak jak Halina Birenbaum, również Lilly Haber kładzie nacisk na wielką odpowiedzialność Polaków”.

 

„Haber stwierdza: «Pomimo, że istnieje 6500 ‚sprawiedliwych wśród narodów’ pochodzących z Polski – cóż możemy powiedzieć o dziesiątkach milionów Polaków, którzy przyglądali się obojętnie lub gorliwie uczestniczyli w masakrach Żydów? Postępowali podług woli Niemców, tj. na rzecz eksterminacji narodu żydowskiego i byli współsprawcami niemieckiego Ostatecznego Rozwiązania»”. 

„Na koniec Lilly Haber podsumowała: «Polacy nie byli wyłącznie współsprawcami Shoah – byli również samodzielnymi prześladowcami Żydów – niepotrzebującymi nakazów z Berlina»”. 

Przypomnijmy, że Halina Birenbaum jest „Człowiekiem Pojednania” roku 2001 i „Zasłużoną dla Warszawy”.

Halina Birenbaum

Fundacja Polania – Lilly Haber

Israeli politicians, survivors blast Polish Holocaust law

Shoah: legge shock in Polonia. In Israele scoppia la protesta di politici e sopravvissuti

Shoah – Polska fałszuje historię i depcze Pamięć

Shoah, la Polonia falsa la Storia e calpesta la Memoria  

 

Nagonka na Polskę odbywa się w najlepsze także na włoskich uczelniach katolickich: 

Polska: Katolicki Uniwersytet Najświętszego Serca w Mediolanie: „Niebezpieczna ustawa. Polacy są odpowiedzialni”

Polonia, Cattolica: “Legge pericolosa. Polacchi hanno avuto responsabilità”

Artykuł napisany przez Agostino Giovagnoli – pracownika naukowego Uniwersytetu został powtórzony na watykańskimIl Sismografo:

 

Agostino Giovagnoli

Marcello Pezzetti – żydowski historyk pisze na łamach Corriere della Sera:

„Odpowiedzialność polskiego, głęboko antysemickiego społeczeństwa jest niezaprzeczalna. Dowodzą tego zbrodnicze wydarzenia – zaczynając od pogromu w Jedwabnem w roku 1941 po zabójstwo jedynego ocalałego z obozu w Bełżcu – zabitego w Lublinie po zakończeniu wojny”.

W roku 1999 – dowiadujemy się z Wikipedii – Pezzetti „po przeprowadzeniu badań, jako pierwszy zidentyfikował dokładne miejsce, w którym znajdował się w Auschwitz – tzw. Bunker 1, tj. pierwsza komora gazowa. Po wojnie została ona przekształcona w zagrodę chłopską”.

Marcello Pezzetti

Obozy były nazistowskie, ale Polska chce uciec od swej przeszłości

«I Lager erano nazisti ma la Polonia vuole fuggire dal suo passato»

Żydowska dziennikarka Fiamma Nirenstein pisząc dla Il Giornale stwierdza, że:

„Polski Senat – popchnięty trendem nacjonalistycznym, który od niepamiętnych czasów ekscytuje polski naród na sposób petycki, zwodniczy i na koniec kłamliwy – poszedł na całego”. 

„Oczywiście to naziści wybrali Polskę, ponieważ stosunkowo łatwo było popchnąć żyjące tam masy w kierunku śmierci, ale i dlatego, że mogli liczyć na zatwardziały, głęboki oraz agresywny i zmasowany polski antysemityzm”. 

„Polacy często stawali się współsprawcami. Donosili, szpiegowali i zabijali, tak jak w Jedwabnem gdzie 1600 Żydów zostało poćwiartowanych, spalonych żywcem i torturowanych przez polskich i niemieckich antysemitów. W roku 1946, w Kielcach dziesiątki Żydów zostało zmasakrowanych podczas pogromu dokonanego przez Polaków. Stało się to po Shoah – kiedy naziści byli już u siebie. Polska chce zapomnieć swą brzydką, antysemicką twarz i tym samym może spowodować, że nienawiść do Żydów odżyje”. 

„Mój ojciec – po tym jak jego rodzina została zgładzona – wrócił do Polski by zobaczyć swój dom. Grupa Polaków otoczyła go i zagroziła mu śmiercią jeżeli natychmiast stamtąd nie odejdzie”. 

„W filmie ‚Shoah’ – Lanzmanna widzimy polskich wieśniaków gromadzących się przy torach, którymi przejeżdżały pociągi śmierci. Żydzi z zaplombowanych wagonów błagali ich o ratunek a ci pokazywali im znak śmierci na szyi”. 

„Nikt z Polaków nie walczył o uratowanie dzieci z warszawskiego getta. Przechodzili obojętnie, patrząc na nie, gdy umierały wychudzone do ostateczności”. 

„Doprawdy Polacy chcą zapomnieć o tak ogromnej odpowiedzialności? Izrael potwierdza, że nie pozwoli na to”.

Fiamma Nirenstein

„My nie mamy nic wspólnego z Shoah”. Polska zatwierdza ustawę, która oburza Izrael

„Shoah, non c’entriamo”. La Polonia vara la legge che indigna Israele

Na koniec wiadomość o tym, że do Izraela dotarły wojska amerykańskie na ćwiczenia symulujące wojnę z Hezbollahem. Miejmy nadzieję, że „sojusznicy” przy okazji nie zahaczą o Polskę i nie spacyfikują panoszących się tam „antysemitów”. 

US troops arrive for drill simulating massive missile attack on Israel 

Truppe Usa arrivano in Israele per simulare la guerra con Hezbollah

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick’a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 

   za neon24.pl

Żydowski jazgot we Włoszech
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz