Świeć od wewnątrz nie na zewnątrz.

“Dziś wiele osób stara się świecić zewnętrznym światłem próbując zdobywać coraz lepsze samochody, więcej gotówki, bardziej luksusowe domy. Dzieje się tak dlatego, że ludzie zazwyczaj nie zdają sobie sprawy, że Bóg może obdarować ich wewnętrznym światłem jakim jest Duch Święty. Jednocześnie odczuwając pustkę w swoim życiu, tylko tym co jest dostrzegalne i namacalne starają się ją wypełnić.
Dodatkowo świat programuje nas na każdym kroku, że tylko gdy będziemy posiadać tę lub inną rzecz, osiągniemy szczęście. Jednak to szczęście będzie trwało bardzo krótko, zazwyczaj niewspółmiernie krótko do czasu i energii jaką musieliśmy w posiadanie tejże rzeczy włożyć.
Natomiast Duch Święty nie tylko jest w stanie zapewnić nam trwałe szczęście poprzez możliwość nawiązania łączności ze Stwórcą, ale jest zupełnie darmowym prezentem od Boga. „Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą” (Łk 11:13)
Duch Święty jest darem, który w całości wypełnia pustkę w naszym życiu. Nie jest w stanie tego dokonać żadne rzeczy materialne, które nie tylko nie są w stanie zapewnić nam pełni szczęścia, ale często są przyczyną nieszczęścia, ponieważ „korzeniem wszelkiego zła jest chciwość pieniędzy” (1Tm 6:10)
Proś Boga o Ducha Świętego i wypróbuj tę zasadę na własnej skórze, bo w przeciwieństwie do skarbów tego świata, ten największy Skarb z Nieba nic nie kosztuje “

Tekst i grafika Piotra Petrosa.

   za detektywprawdy.pl

Świeć od wewnątrz nie na zewnątrz.
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz