Na to czekał cały świat – prezes PiS w końcu przemówił! Te słowa przejdą do historii

Obserwujemy niezwykle gorący konflikt dyplomatyczny. Polska po raz pierwszy poważnie postawiła się Izraelowi, co zszokowało cały świat, a chyba najbardziej samych Izraelczyków.

Polscy i światowi politycy w sprawie naszej ustawy o IPN wypowiadają się seryjnie, jednak sam prezes PiS pozostawał w cieniu. Lider Prawa i Sprawiedliwości jest na świecie uważany za praktycznego przywódcę Rzeczypospolitej, choć jak wiadomo – formalnie jest tylko posłem.

Dziś w Markowej koło Łańcuta, skąd pochodzi rodzina Ulmów, wymordowana za pomaganie Żydom podczas II wojny światowej, premier Mateusz Morawiecki spotkał się z zagranicznymi i krajowymi dziennikarzami. Nie powiedział tego, co w większości chcieli usłyszeć.

Również prezes PiS daje wyraźny sygnał: ani kroku w tył! Polski i globalna opinia publiczna w końcu doczekała się bezpośredniej wypowiedzi lidera partii rządzącej w tej sprawie. 

Prezes Kaczyński zabrał głos przy okazji dzisiejszej konferencji w Trybunale Konstytucyjnym pt. „Tożsamość konstytucyjna” poświęconej pamięci zmarłego w lipcu zeszłego roku sędziego TK prof. Lecha Morawskiego.

Trzeba też pamiętać, że niestety prawda nie obroni się sama, trzeba stworzyć mechanizm i właśnie jesteśmy w trakcie tworzenia takiego mechanizmu, takiej można powiedzieć machiny, która będzie broniła tej prawdy – powiedział Jarosław Kaczyński. Dał tym samym wyraźnie do zrozumienia, że polski opór przeciwko zakłamywaniu historii będzie tylko silniejszy.

Wiemy, że jesteśmy w pozycji słabszej, bo nasi przeciwnicy są bardzo mocni, ale też wiemy, jakie mechanizmy tutaj funkcjonują. Mówię tutaj zarówno o mechanizmach społecznych, politycznych, ale o takich mechanizmach technicznych, jak na przykład w internecie, gdzie za jednym pociągnięciem można skupić sto tysięcy wpisów – przekonywał i dodał, że doskonale wie, że jest to akcja skrzętnie zaplanowana przez tych, którzy winę za swoje zbrodnie chcą zrzucić na Polskę i Polaków.

Kiedy nam się przedstawia te ogromne ilości, miliony wpisów o polskich obozach zagłady, to nie jest tak, że miliony ludzi na świecie tak twierdzi – podkreślił. – Ale nawet, gdyby tak sądziły miliony ludzi, to jest to kłamstwo i to takie kłamstwo niesłychanie wręcz skandaliczne ze względu na jego skrajną niemoralność i taką bardzo niską próbę przerzucenia winy za potworne zbrodnie z silniejszych, bo Niemcy są od nas silniejsi, na słabszych – ocenił lider PiS.

   źródło: newsweb.pl

Na to czekał cały świat – prezes PiS w końcu przemówił! Te słowa przejdą do historii
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz