Europa w szoku. Merkel chce wprowadzić Polakom wizy!

Jeżeli komukolwiek wydawało się, że szykany naszych zachodnich sąsiadów wobec Polski już wkrótce ustaną, to był w kolosalnym błędzie. W Berlinie temat Polski wałkuje się z większą częstotliwością, niż przeciętny obywatel sobie to wyobraża.

Groźby były wszelkiej maści. Gdy Prawo i Sprawiedliwość tuż po wyborach zaczynało dawać Berlinowi i Brukseli wyraźne sygnały, że uległość Polski się skończyła, karuzela ruszyła. Teraz rząd w Warszawie dolał oliwy do ognia poruszając temat reparacji i biorąc się na poważnie za propolską politykę historyczną.

Początkowo neoliberalni politycy zachodu straszyli delikatnie. „Wyciągnięciem surowych konsekwencji”, sankcjami czy obcięciem funduszy unijnych. Teraz już wprost mówi się o możliwości wyrzucenia Polski z UE. 

Taki scenariusz jest jednak mocno nie na rękę Niemcom, które są największym beneficjentem „wspólnego” rynku. Wyrzucenie nas z UE oznaczałoby dla nich w praktyce utracenie wymarzonego rynku zbytu – niemalże nieopodatkowanej krainy do mnożenia kapitału. Zachodni sąsiedzi opanowali naszą gospodarkę niemal doszczętnie. 14 lat członkostwa Polski w Unii w zupełności im na to wystarczyło.

Nieposłuszną Polską chce się zatem ukarać w inny sposób, odbierając inny przywilej, który zapewnia członkostwo w UE. Chodzi o prawo do swobodnego przemieszczania się. Tak; zachodnie elity chcą wykluczyć Polskę ze strefy Schengen.

Angela Merkel nie zmienia zdania, a wszystko zmierza w kierunku, o którym mowa wyżej. Podczas wystąpienia przed Bundestagiem kanclerz Niemiec stwierdziła, że utrzymanie systemu swobodnego przemieszczania się w ramach Schengen zależne jest od wprowadzenia sprawiedliwego podziału uchodźców pomiędzy kraje członkowskie UE. Do „sprawiedliwego” w rozumieniu Angeli Merkel podziału – nie doszło. Nietrudno zatem się domyślić, jakie będą kroki Niemiec po ustabilizowaniu się sytuacji politycznej w kraju,.

Na naszych oczach spełnia się komediodramatyczny scenariusz. Sąsiedzi po raz kolejny, „w trosce o naszą demokrację”, zafundują nam powrót do przeszłości, gdy obywatel Polski musi prosić Berlin o pozwolenie na wjazd i pobyt w RFN. Co więcej: Merkel w swoim poglądzie nie jest osamotniona. Już pod koniec 2015 r. władze Holandii chciały drastycznego ograniczenia Schengen. Plan zakładał wyrzucenie Grecji, Hiszpanii, Włoch oraz krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polski.

Marcin Palion

Marcin Palion

   źródło: newsweb.pl

Europa w szoku. Merkel chce wprowadzić Polakom wizy!
ocena 2.3 głosów 3
Udostępnij

Napisz co myślisz