Berlin traci kontrolę. Niemcy masowo wyszli na ulicę. Wszystko przez …

Ostatnie wydarzenia w Niemczech przelały czarę goryczy. Nasi zachodni sąsiedzi postanowili stanowczo – jak nigdy dotąd – zaprotestować w obronie wartości. Władze muszą być mocno zdziwione, bo wydawało się, że społeczeństwo zostało już skutecznie zliberalizowane.

Pojawiają się głosy, że bieżące wydarzenia w Niemczech to początek politycznej rewolucji. Naród coraz głośniej mówi o zagrożeniach niesionych przez imigrantów, a coraz rzadziej uznaje się takie opinie za ksenofobiczne.

Zwłaszcza po wydarzeniach w Cottbus, gdzie kilku Niemców zostało zaatakowanych przez Syryjczyków nożami. Na ulice wyszło kilka tysięcy osób, które skrzyknęły się naprawdę szybko.

Jak widać, nie bez przyczyny bardzo tolerancyjni dotąd Niemcy szybko dają się przekonać, że ta tolerancja musi mieć swoje granice. Przybysze z Afryki i Bliskiego Wschodu poczuli się w ich kraju tak swobodnie, że zaczęli sprowadzać do niego swoje dzikie zwyczaje. Kolejne przykłady? Proszę bardzo.

Śladami mieszkańców Cottbus poszli Niemcy z Kandel. Tam w ostatnią niedzielę odbył się kolejny wielki protest. Miało to prawdopodobnie związek z grudniowym morderstwem popełnionym przez afgańskiego „uchodźcę”. Ta zbrodnia szczególnie wstrząsnęła Niemcami.

15-letnia Niemka o imieniu Mia została w aptece brutalnie zamordowana. Lokalna społeczność wspomina Mię jako bardzo życzliwą, lubianą osobę. Co roku pomagała organizować lokalny karnawał – wspominają ludzie w Kandel. Po zabójstwie dziewczyny, gniew ludzi podsycił jeszcze bardziej burmistrz, który wydawał się być bardziej zaniepokojony rzekomą ksenofobią, aniżeli zagrożonym bezpieczeństwem niemieckich obywateli.

Protestujący wykrzykiwali hasła o konieczności zamknięcia granic. Największy był niedzielny protest, ale obywatele Niemiec, szczególnie kobiety przerażone grasującymi gwałcicielami i mordercami, zapowiadają kolejne, jeszcze większe manifestacje. Pomoc deklaruje niemiecka PEGIDA.

lr-online.de, newsbook.pl

   źródło: newsweb.pl

Berlin traci kontrolę. Niemcy masowo wyszli na ulicę. Wszystko przez …
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz