Wypłynął wstydliwy sekret Sikorskiego! To dlatego tak nienawidzi PiS

Właśnie wyjaśniło się zagadnienie, nad którym najpewniej od lat zastanawia się większość Polaków. Jak Radosław Sikorski, jeszcze kilka lat temu czynny polityk Prawa i Sprawiedliwości, mógł tak szybko przejść na drugą stronę?

Radosław Sikorski, ostatnio minister spraw zagranicznych w rządzie PO-PSL, jeszcze w 2007 roku bezkrytycznie wypowiadał się o PiS i Jarosławie Kaczyńskim. Trudno się dziwić, bowiem był prominentnym politykiem tego ugrupowania.

Dziś jest jednym z najzajadlej atakujących rząd Zjednoczonej Prawicy. Sikorski m.in. drwi z katastrofy smoleńskiej, Jarosława Kaczyńskiego, a Antoniego Macierewicza nazywa publicznie świrem.

Zapewne wielu pasjonatów polityki chętnie poznałoby kulisy odejścia Radosława Sikorskiego z obozu Prawa i Sprawiedliwości. Takowe przedstawiamy poniżej, a ujawnili je dziennikarze „Do Rzeczy”.

Powody tamtej dymisji przedstawiają dziennikarze: Piotr Gociek i Cezary Gmyz. Jak ujawniają, Sikorski odszedł z rządu za skrajny brak profesjonalizmu. A dziś ówczesny minister obrony narodowej to samo zarzuca politykom partii rządzącej. Dodatkowo poucza rząd w kwestiach dyplomatycznych, używając przy tym – oględnie mówiąc – niezbyt dyplomatycznego języka. Czyż to nie paradoks? Przejdźmy jednak do sedna. Czym przejawiał się ten brak profesjonalizmu?

Radosław Sikorski miał zwyczaj prowadzenia poufnych rozmów przez jawny telefon – ujawniło „Do Rzeczy”. Po prostu nie miał poważnego stosunku do pracy i posznowania dla tajemnicy państwowej. Innymi słowy – zgubił go zbyt długi język. To zaś nie spodobało się ponoć pewnemu podpułkownikowi, który miał mu zapewnić osłonę kontrwywiadowczą.

Jak zdradza duet dziennikarzy, rzeczony podpułkownik cofnął Sikorskiemu certyfikat dostępu do informacji niejawnych, co rozwścieczyło ministra. Sytuacja była dla Sikorskiego – jak piszą dziennikarze – tak uwłaczająca, że zdecydował się podać do dymisji. Od tego czasu Sikorski atakuje PiS z takim impetem, jakiego nie powstydziłby się sam Stefan Niesiołowski czy nawet Lech Wałęsa.

   źródło: newsweb.pl

Wypłynął wstydliwy sekret Sikorskiego! To dlatego tak nienawidzi PiS
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz