Trudno w to uwierzyć! Kaczyński w siódmym niebie! Takiego poparcia nie miał nikt w historii

Poparcie dla PiS rośnie praktycznie nieprzerwanie od dnia wygranych wyborów parlamentarnych. Najnowsze sondaże wskazują jednak coś nieprawdopodobnego. Takim wynikiem nie mogło poszczycić się żadne ugrupowanie w historii III RP.

Politycy opozycji prześcigają się w oskarżeniach pod adresem Prawa i Sprawiedliwości. Jedni krzyczą o autorytarnych zapędach, inni o rujnowaniu wymiaru sprawiedliwości, kolejni o rzekomo zagrożonych prawach kobiet.

Mocno w PiS biją też instytucje europejskie, przyległe do UE. To miało znacznie pogorszyć wizerunek partii rządzącej w oczach – jak się wydawało – euroentuzjastycznego narodu.

Nic takiego nie ma miejsca. Zamiast pikować i z miesiąca na miesiąc tracić punkty procentowe, PiS zbliżyło się na milimetry do magicznej granicy 50 (!) procent poparcia! Główne partie opozycyjne nawet wspólnie nie są w stanie przebić partii rządzącej.

Opublikowany dziś sondaż przeprowadził w dniach 29-30 stycznia br. Instytut Badań Pollster. W badaniu wzięło udział 1102 dorosłych Polaków. PiS może dziś liczyć na aż 49 proc. głosów. Druga w klasyfikacji Platforma Obywatelska cieszy się poparciem na poziomie 15 proc. Na trzecim miejscu Kukiz’15 z 8-procentowym poparciem, na równi z Nowoczesną.

Opozycja często neguje wyniki badań sondażowych. Szczególnie gdy przeprowadza je CBOS, które – zdaniem PO i Nowoczesnej – jest zależne od rządu. Podobne jak wyżej wyniki dają sondaże zamawiane przez skrajnie antyrządowe media jak oko.press czy „Gazeta Wyborcza”. Widać polityka „totalna” nie popłaca siłom antyrządowym. 

   źródło: newsweb.pl

Trudno w to uwierzyć! Kaczyński w siódmym niebie! Takiego poparcia nie miał nikt w historii
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz