Szokujący wpis Elizy Michalik! Zrobiła z Polaków bestialskich morderców.

Znana lewicowa dziennikarka Eliza Michalik zamieściła na Twitterze szokujący wpis, którym rozpętała ogromna dyskusję w mediach społecznościowych. W swoim krótkim komentarzu nazwała Polaków mordercami Żydów i stwierdziła, że robili „w sposób zorganizowany, bez przymusu ze strony nazistów”.

 

Od kilku dni w Polsce trwa dyskusja na temat przyjętej w piątek 26 stycznia ustawy o IPN. Zgodnie z jej założeniami każdy, kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne – będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech.

Ustawa wywołała nie tylko ogromny spór w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej. Duże niezadowolenie wyrazili przedstawiciele izraelskich władz i licznych organizacji żydowskich. Polskim władzom zarzucono „pisanie historii na nowo i wprowadzanie cenzury”.

Głos w dyskusji zabrała także znana Eliza Michalik, dziennikarka prowadząca program „Nie ma żartów”. Na Twitterze zamieściła następujący wpis: Polacy mordowali swoich Żydowskich sąsiadów w sposób zorganizowany, bez przymusu ze strony nazistów, z własnej woli, chciwości i podłości. Nie tylko w Goniądzu i Jedwabnem, ale wielu innych polskich miejscowościach. Taka jest prawda, a nie taka, jak chcielibyśmy, żeby była.

   za wrealu24.pl

Szokujący wpis Elizy Michalik! Zrobiła z Polaków bestialskich morderców.
ocena 4 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz