Polityczna BOMBA z Brukseli! Tusk ujawnia, kiedy Polska opuści UE

Ostatnie dni obfitują w zaskakujące zwroty akcji na polskiej i europejskiej scenie politycznej. Jednak takiej wypowiedzi przewodniczącego Rady Europejskiej chyba nikt się nie spodziewał. 

Dotąd środowiska euroentuzjastyczne i wysocy urzędnicy w Brukseli tylko niepokoili się, że rząd Prawa i Sprawiedliwości może podjąć próby wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej.

Nikt jednak nie mówił głośno o tym, że ma się to stać i – co więcej – kiedy do tego dojdzie. Szlaki przetarł właśnie były premier Rzeczypospolitej, a obecnie przewodniczący RE – Donald Tusk. Taka zapowiedź przeraża sympatyków największej partii opozycyjnej w Polsce, jednocześnie doprowadzając do ekstazy rodaków o poglądach narodowo-konserwatywnych.

Unijnego polityka cytuje brytyjski „The Telegraph”. Zanim przeszedł do sedna, Tusk nie omieszkał złośliwie wypowiedzieć się o polskim rządzie i wyborcach ugrupowania, które sprawuje w naszym kraju władzę. 

Dla nich korzyści z członkostwa państwa w Unii Europejskiej sprowadzają się do otrzymywania pieniędzy, z całkowitym pominięciem innych korzyści – powiedział.

Następnie z przekonaniem zapowiedział, że Polska już wkrótce postara się opuścić Unię Europejską. Kiedy miałoby się to stać? – Polski rząd może podjąć kroki w kierunku wyjścia z UE, jeśli państwo przestanie otrzymywać finansowanie od organizacji – oświadczył przewodniczący Rady Europejskiej i dodał, że referendum w tej sprawie PiS może rozpisać, gdy Polacy zorientują się, że dopłacają do UE.

Mogę łatwo wyobrazić sobie sytuację, że gdy pewnego dnia Polska znajdzie się w gronie tych płatników, władza w Polsce uzna, że czas zapytać Polaków, czy nadal chcą Polski w UE, a potem zrobi wiele, by doszli do wniosku, że należy pożegnać się z członkostwem – stwierdził Tusk.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że UE już od co najmniej dwóch lat straszy Polskę obcięciem funduszy. Z kolei wyborcy PiS starają się przekonać rząd, by pokazał Brukseli słynny gest Kozakiewicza, i zrezygnował ze wspólnotowych pieniędzy. 

Zachowanie Donalda Tuska nie ma precedensu w najnowszej historii Europy. Nawet zachodnie media zauważają, że Tusk jest pierwszym urzędnikiem na tak wysokim europejskim stanowisku, który jawnie i z ogromnym zaangażowaniem atakuje własny kraj. A przecież wyjeżdżając do Brukseli zarzekał się, że nie będzie ingerował w wewnętrzną politykę Polski.

   źródło: newsweb.pl

Polityczna BOMBA z Brukseli! Tusk ujawnia, kiedy Polska opuści UE
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz