Bolesna riposta! Błyskawiczna reakcja Polski na wpis Tuska

Nie trzeba było długo czekać na reakcję strony polskiej po skandalicznym wpisie Donalda Tuska, który popełnił dziś na Twitterze, a któremu przyklasnęła cała liberalna opozycja.

Były premier, dziś przewodniczący Rady Europejskiej z namaszczenia Angeli Merkel, zabrał głos w sprawie nowej ustawy o IPN, która zakłada surowe kary za używanie określenia „polskie obozy śmierci”, szczególnie w przekazie publicznym.

Rząd w Warszawie chce – m.in. z pomocą nowego prawa – walczyć z mylącą narracją zachodnich mediów, które coraz częściej przypisują Państwu Polskiemu i Polakom współodpowiedzialność za holokaust.

Donald Tusk wprost zażartował z ustawy o IPN. Sugeruje, że nikt tak mocno nie wypromował kłamstwa o rzekomo polskich obozach koncentracyjnych, jak rząd Prawa i Sprawiedliwości.

„Kto rozpowszechnia kłamliwe sformułowanie o „polskich obozach”, szkodzi dobremu imieniu i interesom Polski. Autorzy ustawy wypromowali to podłe oszczerstwo na cały świat, skutecznie jak nikt dotąd. A więc, zgodnie z ustawą…” – napisał na Twitterze Tusk.

Reakcja wiceministra sprawiedliwości, Patryka Jakiego, była błyskawiczna. Polityk Solidarnej Polski stwierdził, że to właśnie Tusk był jednym z głównych promujących to fałszywe określenie. Ponadto zawsze sam Tusk, jak i jego współpracownicy, starali się umniejszać winy Niemców – szczególnie te popełnione podczas II wojny światowej.

„Świetny moment do żartów. Prawdziwy mąż stanu. Tym bardziej, że bardzo trudny problem, który próbujemy rozwiązać (może z błędami) – zostawił nam premier Donald Tusk. Ustawa to jeden z wielu elementów polityki historycznej. I każdy, kto nie jest populistą wie, że z efektów można będzie rozliczać dopiero po latach” – odpowiedział Tuskowi w-ce minister Patryk Jaki.

   źródło: newsweb.pl

Bolesna riposta! Błyskawiczna reakcja Polski na wpis Tuska
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz