Polska zostanie oskarżona o negowanie Holokaustu

61 deputowanych w 120-osobowym Knesecie popiera projekt ustawy, na mocy której Polska zostałaby oskarżona o negowanie Holokaustu, jeśli przyjmie nową ustawę o IPN. Projekt popierają posłowie rządzącej koalicji i część opozycji

Knesset wyciąga najcięższe działa, oskarżając Polskę o „negowanie Holokaustu”. To się już w głowie nie mieści.
Knesset grozi, że jeśli polski parlament przyjmie nowelizację ustawy o IPN, to Polska zostanie oskarżona o negowanie Holokausty. Za to w Izraelu jest kara do 5 lat więzienia. Czyli co, zaraz zaczną nas wszystkich wsadzać? Przecież to więcej niż absurd.

Powinniśmy oddać Oświęcim prawowitym właścicielom Niemcom niech zabiorą w całości z Polskiej ziemi swoje obozy będą wiedzieć jak to rozebrać i złożyć pod Berlinem bo sami budowali i niech tam z żydami organizują obchody i niech się odpi…bo my z tym nic wspólnego nie mamy

         

http://www.jpost.com/Israel-News/Majority-of-Knesset-backs-bill-accusing-Poland-of-Holocaust-denial-540311

MAJORITY OF KNESSET BACKS BILL ACCUSING POLAND OF HOLOCAUST DENIAL

> Polish diplomat summoned over draft law banning term ‚Polish death camps’
> Zoabi: Polish denial of Holocaust role shouldn’t surprise Israelis
BY LAHAV HARKOV JANUARY 31, 2018 16:49

               

Nie chce mi się wierzyć, że to prawdziwa informacja – tak wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki odniósł się do publikacji „Jerusalem Post”.

– Jeżeli by się tak stało, to by oznaczało, że w opinii izraelskich polityków jednak były polskie obozy śmierci i Polacy są współodpowiedzialni za Holokaust. Mam nadzieję, że tak się nie wydarzy, bo historia była inna – podkreślił wiceminister.

– Nie było żadnych polskich obozów śmierci, tylko Polska była okupowana i na terenie okupowanej Polski, Niemcy zorganizowali obozy koncentracyjne – dodał.

Wieczorem Senat zajmie się nowelizacją ustawy o IPN. Wcześniej komisje senackie praw człowieka, praworządności i petycji oraz kultury i środków przekazu poparły bez poprawek nowelizację ustawy, która wprowadza m.in. karę więzienia za przypisywanie polskiemu narodowi i państwu odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką.

Zgodnie z nowymi przepisami ustawy o IPN, każdy kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne – będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech. Do nowych przepisów krytycznie odniosły się władze Izraela, m.in. premier Benjamin Netanjahu, a także władze Ukrainy.

To jest krańcowo obrzydliwe, że państwo, które powstało (i słusznie!) Po to, by chronić ocalonych z Holocaustu- fałszuje historię, zrzucając winę na ofiary i wspierając Niemcy, które do Zagłady doprowadziły, i Rosję, która, pomagając nazistom zniszczyć Polskę,tę Zagładę wspomogła

PAP

+ cytaty z sieci 

Husky

   za neon24.pl

Polska zostanie oskarżona o negowanie Holokaustu
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz