Nie dać się sprowokować…

O 17.00 jest ciemno

 

Idealna sytuacja dla prowokacji.

Autentyczny polski protest potępiający dotychczasowy brak godności w polityce międzynarodowej powinien być zorganizowany przed Sejmem, siedzibą Prezydenta, Rady Ministrów lub Episkopatu Polski .

Ambasada izraelska , jako terytorium Izraela, będzie broniona, 
gdy jej użytkownicy zadecydują, że są zagrożeni.

Mam nadzieję, że w tej antypolskiej ustawce wezmą udział jedynie proizraelscy prowokatorzy.

Mądrych Polaków tam nie będzie.

Nie będzie demonstracji narodowców przed ambasadą Izraela. 

Wojewoda mazowiecki wydał zakaz

2018-01-31, 12:40

– Planowana manifestacja narodowców mogłaby narazić na szwank dobre imię i powagę interesu państwa – powiedział wojewoda Zdzisław Sipiera, który podjął decyzję o zakazie poruszania się w obszarze wokół placówki od 31 stycznia do 5 lutego. Chęć udziału w zgromadzeniu wyraziło ok. 1,5 tys. osób – dodał. Zakaz wydano dla kilku ulic w pobliżu ambasady; nie dotyczy on mieszkańców i służb ratowniczych

Według Sipiery prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna była odmówić zgromadzenia przed ambasadą Izraela ze względu na kwestie związane z bezpieczeństwem. – Prezydent m.st. Warszawy powinna w takich wyjątkowych sytuacjach, kiedy są sytuacje oceny zagrożeń(…), takiego zgromadzenia odmówić, ze względu na aspekt dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa – ocenił. ( podkreśenie Z.J.)

Wojewoda mazowiecki podkreślił, że jego decyzja „dotyczy Ustawy o wojewodzie i administracji rządowej w województwie, która daje wojewodzie prawo jako przedstawicielowi rządu w terenie do działań, które mają zapobiec i dają możliwość wydania zarządzeń porządkowych”.

PAP

Zakaz poruszania się w pobliżu ambasady Izraela obowiązuje od dzisiaj do 5 lutego.

Czy zamieszki  zakontraktowano na kilka dni?

Zbigniew Jacniacki

   za neon24.pl

Nie dać się sprowokować…
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz