Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. Czyżby?

Gdyby zapytać naszych znajomych, rodzinę czy łamią to przykazanie z Tory, to okazałoby się, że nikt nie łamie.

Prawda jest jednak inna. To przykazanie łamią nawet protestanci.

“Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.”

Czy ktoś ma innego Boga aniżeli tego Jedynego Stworzyciela nieba i ziemi? Nawet gdyby zapytać ateistów czy maja jakiegoś boga okazałoby się, że nie mają.

My przywykliśmy rozumieć to przykazanie jako wiarę w Boga YHWH, Jestem który jestem.

Papież Franciszek powiada, że Budda, Allah, Jahwe to jeden i ten sam bóg. Już wiemy jak to powstają świątynie pokoju nacechowane ekumenizmem. Gdzie więc są ci inni bogowie?

Jak możemy mieć cudzych bogów przed Bogiem Ja jestem?

Ażeby odpowiedzieć sobie na te pytania musimy najpierw wiedzieć kim są bogowie? Kiedy odpowiemy na to kluczowe pytanie, wtedy będziemy wiedzieli gdzie są bogowie inni.

Nasza wiara różni się od innych przede wszystkim jednoosobowym Bogiem. Trójjedynym. Każda inna religia ma panteon bóstw, które charakteryzują się rządzą ofiar. Innym atrybutem bóstw, czyli na nasze demonów jest wąska specjalizacja. Jak wiemy Wenus w różnych częściach różnie nazywana – w mitologii perskiej Anhaita – odpowiadała za miłość.

> Księga Henocha nieco dokładniej nam pokazuje zależność między łamaniem przykazań, a specjalizacjami upadłych aniołów.

7 Te są imiona ich przywódców: Szemihaza, ich dowódca, Urakiba, Ramiel, Kokabiel, Tamiel, Ramiel, Daniel, Ezekiel, Barakiel, Asael, Armaros, Batriel, Ananiel, Zakiel, Samsiel, Sartael(…), Turiel, Jomiel, Araziel.
8 Są to dowódcy dwustu aniołów i wszystkich innych z nimi.

7.
l Wzięli sobie żony, każdy po jednej. Zaczęli do nich chodzić i przestawać z nimi. Nauczyli je czarów i zaklęć i pokazali im, jak wycinać korzenie i drzewa.

Azazel nauczył ludzi wyrabiać miecze, sztylety, tarcze i napierśniki. Pokazał im metale i sposób ich obróbki: bransolety i ozdoby, sztukę malowania oczu i upiększania powiek, bardzo cenne i wyszukane kamienie i wszelki [rodzaj] kolorowych barwników. I świat uległ zmianie.
2 Nastała wielka niegodziwość i wielki nierząd. Pobłądzili, a wszystkie ich drogi stały się zepsute.
3 Amezarak wyuczył zaklinaczy i nacinaczy korzeni, Armaros [nauczył] odklinania, Barakiel [ wychował] astrologów, Kokabiel złowieszczów, Tamiel wyuczył astrologów, Asradel nauczył dróg księżyca.
4 Ludzie ginąc wołali, a głos ich doszedł do nieba.

Piętnasty rozdział tej księgi pokazuje gdzie są ich miejsca zamieszkania i cel na ziemi:

10 Mieszkaniem duchów niebieskich jest niebo, ale mieszkaniem duchów ziemskich, którzy urodzili się na ziemi, jest ziemia.
11 Duchy gigantów, którzy czynią zło i są zepsuci, atakują, walczą i niszczą [ wszystko] na ziemi oraz powodują smutek. Nie spożywają żadnego pokarmu, nie piją, są niewidoczni.
12 Te duchy powstaną przeciwko synom ludzkim i przeciwko kobietom, albowiem z nich one wyszły.

Jak widzimy na ziemi przebywaj duchy, które są wrogo usposobione do ludzi. Tutaj powstaje kolejne pytanie, a właściwie pytania:

-czy oni nadal tutaj są?

-jak przejawia się ich działalność?

Ostatnio oglądałem wczesne teledyski grupy Depeche Mode i nie widząc duchów widziałem je. To co kiedyś mnie fascynowało, teraz jest przedmiotem analizy chrześcijańskiej.

Popatrzmy na jeden z clipów:

 

Czy rządzi tam Duch Święty? Na pewno nie. Jeśli nie Duch Święty, to jakie duchy? Wszak przestrzeń nie lubi próżni.

Depeche Mode i tysiące innych zespołów odbiera Chwałę Bogu.

Ja widzę tam takie duchy jak:

-buntu,

-egoizmu,

-muzyki,

-narkotyków,

-egocentryzmu

-pychy.

Na scenie jest niby człowiek, ale czy wygląda on na świadomego? Niekoniecznie. Żaden normalny człowiek z punktu widzenia chrześcijańskiego  nie będzie się zachowywał jakby był Bogiem, a Dave Gaham dokładnie tak się zachowuje.

W gruncie rzeczy idolatria dzisiaj wygląda tak samo kilka tysięcy lat temu.

Spójrzcie na wspólny mianownik:

Przypomnijmy sobie czym jest ogóle idolatria, od której notabene bierze swa nazwę program…. Idol…

Bałwochwalstwo, idolatria (gr. eidolon – obraz lub posąg, latreia – kult) – grzech w religiach abrahamowych polegający na oddawaniu czci fałszywym bóstwom (bożkom). W szerszym sensie: przywiązywanie nadmiernej wagi do spraw doczesnych kosztem Boga.

Nastąpiła więc konwersja z Idola Molocha (oryginalna nazwa)

..na idoli jako medium między demonami, a ludźmi.

Pozamuzyczne przykłady idoli:

Szczypta soli to wg p. Gessler chyba 666 gram…

Tutaj idolem są prezenterzy kulinari gdzie bogiem jest smaczne jedzenie i kuchnia. Lider Depeche Mode jest idolem, gdzie cześć oddaje się demonowi muzyki.

Kolejny przykład cudzych bogów:

Cechą charakterystyczną idolatrii, czyli oddawania czci bożkom, demonom jest wąska specjalizacja i masowe wielbienie. Można to uprościć do “bożek w centrum”.

Wszystko co ma pierwsze miejsce w Twoim życiu jest łamaniem tego przykazania i pcha Cię do piekła. Mam w rodzinie fanów piłki nożnej i Jezus ich nie interesuje ponieważ zostali okłamani przez bożka piłki nożnej czy sportu.

Jeszcze na początku mojej karier blogerskiej uprawiałem karate i jujitsu.

Pomijam przysposabianie do ataku a nie do miłości. Karate podobnie jak inne style walki i akupunktura wywodzi się z pogaństwa i na 100% wymyślili te style walki upadli aniołowie.

Bożkiem może być polityk i na polskiej scenie politycznej prym w tym wiedzie JKM

Tak, to był mój idol. Tutaj bożkiem jest demon polityki.

Innym bożkiem są gry komputerowe. Nikomu nie muszę mówić jak bardzo jest to uzależniający nałóg…

Jakich jeszcze innych bożków może mieć człowiek: trawka, astrologia, piesek, kotek, on sam, kariera, praca, film (kinomaniacy), seks, pieniądz, telewizja, seriale. itd

Wszystko co jest przed Bogiem jest bożkiem. To, co jest w centrum Twego myślenia. Jeśli w w takim centrum nie jest Bóg, to są demony.

O kim częściej myślisz? O Bogu czy bożkach?

Jeśli jest sekso-holizm i alko-holizm to dla chrześcijanina będzie to Jezuso-holizm.

Czy jestem maniakiem religijnym? Broń mnie Panie Boże od kolejnego bożka – religii, denominacji, doktryny, pastora. Tak pastorzy również stają bożkami, kościoły.

Kiedyś ofiary były składane w pokarmach, dzieciach. Obecnie ofiary składane są przez idolatrię. Przykładem tego jest Matka Boża z Guadalupe. W tym samym miejscu gdzie składano ofiary z ludzi dzisiaj potomkowie Azteków ofiarowują sie rzekomej Marii.

Na koniec protoplasta ostatniego antychrysta, bożek odbierający chwałę Jezusowi, za którym szaleją tłumy większe niż na koncercie Metallici:

“Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną”

Nie piosenkarz, nie sport, nie polityk, nie gra komputerowa, nie papież, ale Bóg i Jego Słowo ma być nr 1.

“Czy więc jecie, czy pijecie, czy CO INNEGO czynicie, wszystko czyńcie na chwałę Bożą” 1 Kor 10.

Chwała Panu Jezusowi.

   za detektywprawdy.pl

Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. Czyżby?
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz