Jaka będzie odpowiedź Moskwy?

Wyrok za strącenie Boeinga! Szef separatystów z Donbasu skazany na 400 mln USD

Tyle musi wypłacić rodzinom ofiar malezyjskiego samolotu strąconego 17 lipca 2014 r. przez donbaskich separatystów, którymi dowodził.

Oczywiście żadne. Igor Girkin ps. “Striełkow”, oficer rosyjskiego Specnazu GRU, który był “ministrem obrony” DNR kiedy doszło do zestrzelenia Boeinga, nie stawił się na procesie przed sądem amerykańskiego stanu Illinois. Wytoczyły mu go rodziny 25-ciu spośród 298-miu ofiar – donosi holenderska telewizja ZEMBLA.

Girkinowi nie udało się nawet doręczyć pozwu. Nie znaleziono go pod adresem, gdzie jest zameldowany w Moskwie. Mimo to sąd wydał wyrok skazujący go na wypłacenie łącznie 400 mln USD odszkodowań dla rodzin 10-ciu Holendrów i 15-tu obywateli innych krajów, którzy zginęli na pokładzie Boeinga zestrzelonego rosyjską rakietą przeciwlotniczą z wyrzutni “Buk”.

Jedyne, co może udać się uzyskać amerykańskim prawnikom to nałożenie aresztu na majątek Girkina, czyli w zasadzie tylko na jego moskiewskie mieszkanie. To oczywiście jedynie znikomy ułamek roszczeń. “Tu nie chodzi o pieniądze, ale o sprawiedliwość dla rodzin ofiar. Chcemy by świat zwrócił uwagę kto jest winny tej strasznej tragedii” – podkreśla adwokat Floyd Wisner.

Przypomnijmy, że wcześniej holenderscy eksperci ustalili, iż odłamek znaleziony w szczątkach kadłuba zestrzelonego nad Donbasem pasażerskiego Boeinga, lecącego z Amsterdamu do Kuala Lumpur, to fragment rosyjskiej rakiety z wyrzutni “Buk”. Rosyjskie Ministerstwo Obrony nazywa to kłamstwem i wypiera się współodpowiedzialności za tę zbrodnię.

https://www.koniec-swiata.org/wyrok-za-stracenie-boeinga-szef-separatystow-z-donbasu-skazany-na-400-mln-usd/

Talbot

   za neon24.pl

Jaka będzie odpowiedź Moskwy?
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz