13 Polaków zatrzymanych za niewolnictwo Birmingham

Policja w West Midlands przeprowadziła nalot po doniesieniach o tym, że ludzie zostali przywiezieni do Wielkiej Brytanii, gdzie zaoferowano im pracę z niskimi zarobkami.

Policja powiedziała, że „szefowie grupy pracowników” otrzymywali część ich zarobków, co było zabezpieczeniem ofiar – trzech mężczyzn i dwóch kobiet.Funkcjonariusze pojawili się z nakazami przeszukania w Farnham Road, Headingly Road, Heath Road South i Westbourne Road w Handsworth w Birmingham.

Dziewięciu mężczyzn i cztery kobiety – w wieku od 18 do 60 lat – zostało aresztowanych pod zarzutem przestępstw związanych z niewolnictwem i są przesłuchiwani w areszcie.

Starszy oficer śledczy z organu zajmującego się wykorzystywaniem pracowników, Andy Davies, powiedział: „Była to dobrze zaplanowana i niezwykle udana operacja, z dumą pomogliśmy policji w West Midlands w przygotowaniach, aresztowaniach i wsparciu domniemanych ofiar.

„Wczesne wskazania sugerują, że legalna agencja zatrudnienia mogła zostać zinfiltrowana przez zorganizowaną grupę przestępczą.” 

Daniel Collins, starszy specjalista ds. reagowania kryzysowego brytyjskiego Czerwonego Krzyża w West Midlands, powiedział: „Nasi wysoko wykwalifikowani pracownicy zapewniają poczęstunek, udzielanie pierwszej pomocy i wsparcie emocjonalne osobom przywiezionym do centrum pomocy przez policję West Midlands.The caravan victims were forced to live in

   za polskie-echo.com

13 Polaków zatrzymanych za niewolnictwo Birmingham
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz