Ogromny sukces rządu PiS. Jeszcze nikt nie dokonał tego w historii III RP!

Rząd Prawa i Sprawiedliwości ma kolejny powód do dumy! Po zadowalającej informacji na temat liczby urodzeń ekipa Mateusza Morawieckiego może pochwalić się kolejnym sukcesem. Jak wynika z danych ministerstwa finansów – rok 2017 był pierwszym w historii III RP, w którym nie odnotowano zadłużenia! Co ciekawe, udało się zmniejszyć saldo zadłużenia o kwotę około 800 mln zł!

 

Dotychczas każdy rok zamykany był z ogromnym zadłużeniem. Wyjątek stanowił rok 2014, gdy zadłużenie państwa zmniejszyło się aż o 58 mld zł. Problem w tym, że sukces Tuska związany był z tzw. „skokiem na OFE”.  Rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego umorzył wówczas 153,15 mld zł obligacji!

Zgodnie z najnowszymi danymi, opublikowanymi przez Ministerstwo Finansów na koniec 2016 roku zadłużenie Skarbu Państwa wynosiło 928,67 mld zł. W ciągu ubiegłego roku zadłużenie… zmniejszyło się aż o 800 mln zł! Takiej sytuacji w historii III RP jeszcze nie było! To efekt nie tylko niskiego deficytu, ale również silnej złotówki.

Ten wynik to kolejny dowód na to, że opozycja traci jakiekolwiek znaczenie w merytorycznej dyskusji. Poza pustymi hasłami i oskarżeniami obciążają ich coraz to lepsze wyniki rządu Beaty Szydło i obecnie Mateusza Morawieckiego.

   za wrealu24.pl

Ogromny sukces rządu PiS. Jeszcze nikt nie dokonał tego w historii III RP!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz