Głupio protestując Izrael niechcący ”puścił farbę”…?

Gruba „niezręczność” Izraela odsłania „kuchnię” antypolonizmu?

Przedstawiciele Izraela zaprotestowali przeciw wprowadzeniu kar za używanie określenia „polskie obozy śmierci” – =>Ambasador Izraela protestuje

Pozornie absurdalny i niezrozumiały protest? No, bo dokonując prostej logicznej analizy ich wypowiedzi – można dojść do b. ciekawych wniosków.

Bo zwykle protestuje ten, komu dana sprawa przeszkadza.

Czyli Izraelowi przeszkadza karalność kłamstw o polskiej odpowiedzialności za zagładę żydów?

Czyli oficjalne stanowisko tego państwa – że winni byli Niemcy, a nie Polacy – niekoniecznie musi się pokrywać z jego zakulisową, faktyczną polityką. – =>Izrael oficjalnie potępia termin „polskie obozy śmierci

image

Wygląda więc na to, że medialne kłamstwa o „polskich obozach zagłady” – są co najmniej na rękę izraelskim agendom rządowym, gdyż ustawiają nas w roli„chłopca do bicia” oraz automatycznie spychają do narożnika przy jakichkolwiek negocjacjach.

I tu pytanie do ludzi wtajemniczonych – czy da się ustalić korelację między intensywnością takich kłamliwych publikacji, a zbliżającymi się „delikatnymi” negocjacjami z szeroko rozumianą „stroną żydowską”– w tym np. z bankami? Czy w ten sposób jesteśmy niejako „zmiękczani”i zawczasu zapędzani w kozi róg…?

Czyżby Izrael protestując w tak niepojęty sposób niechcący odsłonił rąbka tajemnicy?

A może istnieje swoiste kalendarium, by regularnie i pozornie bez związku z bieżącymi wydarzeniami przypominać światu o „ciepieniach zadanych żydom przez Polaków”? A np. sprawa żydowskiego udziału w komunistycznym zniewoleniu Polski jakoś tak spychana jest wtedy na drugi plan?

Bo wykorzystywanie sprawy holokaustu żydów do szantażowania świata, a Polski w szczególności, może być szalenie wygodnym narzędziem „strony żydowskiej”.

Dowiedzieliśmy się niedawno, że prowokacja w sprawie rzekomego udziału „60 tys. nazistów i faszystów” w listopadowym Marszu Niepodległości została nagłośniona „na cały świat”już dzień przed nim (gdy tylko autorzy prowokacji wiedzieli, że do niej dojdzie) – =>Kłamali o „60 tys. faszystów” jeszcze przed Marszem Niepodległości!!!

image

A ostatnia kampania nieproporcjonalnego wałkowania oraz wręcz histerycznego nagłośniania kwestii „naszych wafelkowych nazistów”(po 9. miesiącach „siedzenia”TVN-u na materiale?) jakoś tak „dziwnie”zbiegła się z procedowaniem i przyjęciem wspomnianej tu, i jak się okazuje – szalenie niewygodnej dla „strony żydowskiej” ustawy. C-i-e-k-a-w-e…

Bo cóż w praktyce może oznaczać penalizacja określenia „polskie obozy śmierci”?

Przede wszystkim kończy dotychczasową bezkarność oszczerców.

Bo chociaż groźba kary grzywny lub do trzech lat więzienia –„w Polsce, czyli nigdzie”– może nie stanowić wielkiej niedogodności dla „niezależnych i obiektywnych dziennikarzy”, ale – => Europejski Nakaz Aresztowaniato już jak najbardziej.

I dlatego zastanowi się dwa, a może i więcej razy ten, kto zamierzał nas ponownie opluć, a Izrael może stracić wielce skuteczne narzędzie zakulisowego nacisku, jakim się najwyraźniej dotąd posługiwał, czyli usługi – =>tysięcy antypolskich sayanim, przede wszystkim w europejskich mediach. 

P.S. Bo warto zdawać sobie sprawę, że nasza świadomość codziennie jest kształtowana nie tylko zalewem „fake newsów”, ale też i zgodnym przemilczaniem pewnych spraw – nie tylko po lewackiej, ale także i po naszej” stronie  przekazu medialnego. A naszymi zaprzysięgłymi wrogami często okazują się, niestety, nie tylko ruscy i szwaby…

image

  Docent zza morza

 za neon24.pl

Głupio protestując Izrael niechcący ”puścił farbę”…?
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz