Schetyna i Lubnauer podjęli decyzję! To może być gwóźdź do trumny

W piątek, 26 stycznia, liderzy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej poinformowali, że zamierzają stworzyć koalicję na nadchodzące wybory samorządowe. Grzegorz Schetyna stwierdził, że wybory do sejmików „są solą tych wyborów”. Warto zauważyć, że oświadczenie Schetyny i Lubnauer pojawiło się kilka godzin po zaskakującej zapowiedzi jednego z polityków partii Ryszarda Petru.

 

Wybory do sejmików, które są solą tych wyborów, są czymś najważniejszym, bo piszą mapę polityczną polskich województw – oświadczył lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Polityk dodał, że koalicja z Nowoczesną nie oznacza zamknięcia na inne partie.

Jesteśmy zdecydowani na współpracę, jesteśmy przekonani, że to jest droga, która połączy nasze ugrupowania, odpowie też na oczekiwania wyborców naszych partii, a także da szansę nam zbudować wspólny program. Zbudować taką formację, taką formułę koalicyjną, która będzie otwarta dla innych partii i środowisk – mówił Schetyna.

Katarzyna Lubnauer przyznała, że koalicja nie zamyka się na innych. Dodała, że walka o samorządy ma fundamentalne znaczenie dla polskiej wolności.

Wspólnie z Grzegorzem Schetyną zdecydowaliśmy o budowie podmiotowej koalicji Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej, otwartej na inne podmioty, na wybory do sejmików wojewódzkich. Samorząd to ostatni archipelag wolności. Powołujemy zespół organizacyjny do przygotowania programu i umowy koalicyjnej – napisała na Twitterze liderka Nowoczesnej.

Wspólna konferencja prasowa została zorganizowana kilka godzin po szokującej zapowiedzi posła Nowoczesnej Witolda Zembaczyńskiego. Polityk, podczas rozmowy w Polskim Radiu 24, zapowiedział, że jego partia zlikwiduje program 500 plus, ponieważ jest “niesprawiedliwy i opresyjny wobec klasy średniej”.

Czy partia Ryszarda Petru okaże się górą lodową dla statku Grzegorza Schetyny?

   za wrealu24.pl

Schetyna i Lubnauer podjęli decyzję! To może być gwóźdź do trumny
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz