Trump już oficjalnie popiera Brexit, spotka się z Premier May

May  spotyka się z Trumpem: Premier chce wzmocnić specjalne relacje z USA po Brexicie, w Davos.

Dwóch liderów spotka się na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, gdzie Theresa May wygłosi przemówienie do publiczności złożonej z wysokich rangą polityków z całego świata.

Po wystąpieniu pani May ma zaplanowaną prywatną rozmowę z Donaldem Trumpem, między innymi na temat Brexitu i przyszłego porozumienia handlowego.

Sekretarz prasowy Białego Domu, Sarah Huckabee Sanders, powiedziała, że ​​Trump chce spotkać się z panią May, aby wzmocnić „specjalne stosunki między USA i Wielką Brytanią”.

Brexit będzie głównym tematem dyskusji, a Trump przechwalał się wcześniej, że przewidział wyjście UK z UE, przed kimkolwiek innym. 

Administracja Trumpa powiedziała, że ​​powodem, dla którego jego podróż do Wielkiej Brytanii została odwołana, było to, że tak bardzo dbał o Brexit. Sekretarz stanu USA Rex Tillerson powiedział: „Jak wiadomo, prezydent Trump popierał wyjście Wielkiej Brytanii z UE, nadal uważa, że ​​podjęli właściwą decyzję.

„Wielka Brytania musi teraz skoncentrować się na tych negocjacjach w sprawie Brexitu, co jest dla nich naprawdę ważne, i myślę, że prezydent zdaje sobie sprawę, że właśnie na tym premier May naprawdę musi skupić swoją uwagę.”

Konrad W.

   za polskie-echo.com

Trump już oficjalnie popiera Brexit, spotka się z Premier May
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz