Pastor “Wojownik modlitewny” torturowany w kościele w Indiach. Zgromadzenie przerażone.

Kiedy co niektóry polscy pastorzy upodabniają się do tego świata lub wchodzą w ekumenię, w Indiach pastor nie chodzi do domów wspólnych modlitw, ale umiera za wiarę.

Pastor w Indiach znany z długich pięcio- i sześciogodzinnych sesji modlitewnych został pobity, torturowany i powieszony na śmierć z krokwi swojego kościoła, powiedzieli parafianie. Morderstwo głęboko wstrząsnęło kongregacją.

Ciało pastora Gideona Periyaswamy’ego z kościoła Maknayeem w południowych Indiach znaleziono w sobotę rano. Jego śmierć nastąpiła po tym, jak skarżył się na hinduistycznych ekstremistów.

Pastor Azariah Reuben, bliski przyjaciel 43-letniej ofiary, powiedział, że Periyaswamy nawrócił się z hinduizmu 25 lat temu i przez ponad 12 lat służył jako pastor w Adayachery, stając się znany jako “wojownik modlitewny”.

“Miejscowi Hindusi nie byli zadowoleni z rosnącego chrześcijaństwa” – powiedział Reuben. “Kilkakrotnie próbowali powstrzymać służbę”.

Tydzień przed śmiercią pastor złożył skargę do miejscowej policji “na temat niektórych mieszkańców wioski, którzy go niepokoją”. Policjanci  podobno badali incydent, zanim pastor został znaleziony martwy.

Ciało Periyaswamy było oznaką bicia i tortur, według relacji niektórych członków jego 70-osobowej kongregacji.

“Po usunięciu liny wokół szyi, przerażeni parafianie znaleźli zakrzep w okolicy gardła i szyi Pastora Gideona, gdzie główny nacisk liny szarpał pastora, były siniaki i pręgi, ale nie było żadnych innych śladów krwi na jego ciele,” BACA opisane.

“Parafianie zauważyli, że z ręki pastora Gideona brakowało złotego obrączki, ale nie wierzę, że zbrodnia była włamaniem, ponieważ nic innego nie zostało dotknięte w całym budynku”.

Reuben wyjaśnił, że na początku policja odmówiła złożenia skargi na morderstwo, a początkowo chciała nawet orzec, że jest to samobójstwo; ale członkowie kościoła i pastorzy z pobliskich wiosek wyszli  protestować.

Niektórzy członkowie kościoła powiedzieli, że starsi wioski mogli być za zabijaniem.

“Ci ludzie odcięli zasilanie kościoła przez odłączenie rurociągu”, powiedział jeden z członków, którego nie zidentyfikowano.

Nehemiasz Christie, dyrektor ustawodawstwa i regulacji Synodu Kościołów Zielonoświątkowców, powiedział, że policja musi przeprowadzić rzetelne dochodzenie.

“Istnieje pilna potrzeba przeprowadzenia autopsji w obecności sędziego sądowego” – powiedział Christie Morning Star News. “Śmierć pastora Gideona Periyaswamy’ego nie można wykluczyć jako samobójstwa”.

Kościół Periyaswamy był celem wielu ataków   w 2017 roku i doznał wandalizmu, a lokalne grupy hinduskie oskarżają pastora o dokonywanie przymusowych nawróceń.

“Ten atak przeraził naszych parafian w ich rdzeń, śmierć jest brutalnym morderstwem pobożnego chrześcijańskiego pastora, który był bardziej bezbronny, ponieważ był samotny i ufał ludziom, pastor Gideon był bardzo  kochany przez wszystkich, a my wszyscy wylaliśmy   wiele łez dla naszego zagubionego brata powiedział “jeden z parafian.

“Jego morderstwo usunęło oddanego, uczonego i bardzo wpływowego posłańca dla Boga z tej ziemi, co jest ze szkodą dla Indii jako narodu” – dodał.

“Będziemy nadal chodzić do kościoła i zapewniamy pełne wsparcie naszemu przyszłemu pastorowi, ale przepaść pozostawiona przez pastora Gideona jest ogromna do wypełnienia, a Jego śmierć sprawia, że ​​jesteśmy bardziej zaangażowani w Kościół, mordercy nie mogą pokonać Boga . ”

Pasterze, którzy nawrócili się na chrześcijaństwo z hinduizmu, napotykają poważne ataki w Indiach.

W Wigilię jeden przywódca kościoła został zaciągnięty na ulice, pobity i grożono mu  śmiercią, chyba że wyrzeknie się Jezusa za hinduskiego boga małpy Hanumana, czego odmówił.

„W tych momentach, kiedy kopali i bili mnie, czułem, że nawet jeśli umrę teraz, Pan uczyni służbę owocną” Pastor Karma Oraon wsi Harmu Ranchi District, stanu Jharkhand

Jest wielka zależność między ewangelizowaniem skutecznym wchodzeniem w strefę Złego a natężeniem nienawiści. Im większy liberalizm danego kościoła, tym większa sielskość. Kiedy kościoły sa radykalne, nadchodzi wielki ucisk.

Ostatnimi tygodniami pisuje o ekumenii, o domach jedności, domach ekumenii. Celem ich zakładania jest odsunięcie ludzi od czystej nauki, od światlości, od świętości. Taki bóg dla wszystkich. Neo Babilon z jego wszystkimi zabawkami i modą.

Spójrzmy na to z drugiej strony. Nieważna jest denominacja, ale to z jaka mocą działa dany pastor, zbór. Pastor Periyaswamy musiał działać z dużą mocą i na pewno nie był pastorem ekumenicznym, gdyż miałby spokój.

   za detektywprawdy.pl

Pastor “Wojownik modlitewny” torturowany w kościele w Indiach. Zgromadzenie przerażone.
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz