Słowa Dudy w Davos WKURZYŁY Polaków! “Wałęsa ma ogromne zasługi z lat 80. Przyczynił się do…”

Andrzej Duda w Davos odniósł się do kontrowersyjnego artykułu jaki ukazał się w amerykańskiej prasie. Tekst dotyczył “wymazania” przez Prawo i Sprawiedliwość Lecha Wałęsy z historii. 

Dziś podczas spotkania z polskimi dziennikarzami obecnymi na Światowym Forum Gospodarczym prezydent był pytany o środowy artykuł w „Wall Street Journal”, w którym napisano, że obecnie w Polsce Lech Wałęsa „lider Solidarności, laureat Pokojowej Nagrody Nobla jest wymazywany z oficjalnej pamięci” przez rządzące Prawo i Sprawiedliwość. – czytamy na portalu niezalezna.pl

Autor artykułu WSJ stwierdził, że partia rządząca podważa zasłgi Wałęsy w kwestii obalania komunizmu w Polsce oraz buduje “nowy rodzaj demokracji, który służy populistycznej, nacjonalistycznej wizji”.

Duda zaznaczył, że podczas jego rozmów w Davos nikt go nie pytał o te kwestie.

-Jestem osobiście zasmucony, żeby nie powiedzieć mocniej tym artykułem w „WSJ”. Uważam, że jest w nim bardzo wiele nieprawdy – powiedział prezydent, dając do zrozumienia jednocześnie, że Lech Wałęsa wokół którego w ostatnich latach jak grzyby po deszczu wyrastają nowe dowody na jego agenturalną działalność, ma w swojej historii “piękne karty”.

Andrzej Duda nawoływał do “mówienia prawdy”

-Nie zakłamujmy prawdy. (Wałęsa) ma ogromne zasługi z lat 80. i niewątpliwie ogromnie przyczynił się do polskiej wolności, osobiście mu tego nigdy nie odbierałem i mam nadzieję, że nikt mu nie będzie tego próbował odbierać, natomiast fakty są takie, że wcześniej miał problemy w swoim życiorysie i wszyscy doskonale o tym wiedzą, to jest udowodnione przez historyków, przez ekspertów – powiedział prezydent.

Dodał, że wbrew temu, co napisano w artykule, inwestorzy są zadowoleni z sytuacji w Polsce.

-Obecni u nas nasi partnerzy z zagranicy chwalą możliwości inwestycyjne, rozwój gospodarczy, to jak Polska się rozwija i mówią, że jesteśmy na najlepszej drodze do sukcesu – stwierdził Andrzej Duda.

   za wrealu24.pl

Słowa Dudy w Davos WKURZYŁY Polaków! “Wałęsa ma ogromne zasługi z lat 80. Przyczynił się do…”
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz