Polacy coraz częściej wracają do Polski! Wszyscy mają jeden poważny PROBLEM!

W roku 2017 eksperci zauważyli znaczący wzrost powrotów naszych rodaków do Polski. Tylko w pierwszym kwartale zarejestrowano ruch w branży przeprowadzek.

 

W tym czasie liczba przeprowadzek do kraju wyniosła około 75 proc., a z Polski za granicę – 25 proc. Dane wskazują że najczęściej Polacy wracają z Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. 

W przeważającej części są to rodziny, które prze wiele lat były na emigracji. Według ekspertów przeważający wpływ na taką sytuację ma poprawiająca się sytuacja gospodarcza w kraju oraz zaostrzanie przepisów w stosunku do imigrantów zarobkowych za granicami Polski.

Wciąż – pomimo zapewnień rządu brytyjskiego – nie do końca wiadomo jak w obliczu Brexitu zachowa się rynek pracy w stosunku do naszych rodaków na Wyspach. Jest to kolejny powód rosnącej fali powrotów do Polski.

Karkołomne zadanie

Rodziny wracają z całymi majątkami. Tu pojawiają się pierwsze schody. Rynek przesiąknięty jest różnego rodzaju firmami, które realizują zlecenia międzynarodowe. 

Polacy, którzy już wrócili do kraju najczęściej skarżą się na nieterminowość, zbyt wysokie stawki oraz niepewna historia firmy. Już sama wizja przetransportowania całego swojego dobytku o parę tysięcy kilometrów przyprawia o zawrót głowy z powodów organizacyjnych i oczywiście finansowych. 

Bardzo często wpadamy w pułapkę tanich, często niezarejestrowanych przewoźników. Później okazuje się że to pozorna oszczędność, ponieważ brak doświadczenia i profesjonalizmu naszych zleceniobiorców może narazić nas na spore straty.

Najlepiej wyszukiwać ofert wśród profesjonalnych firm z ugruntowaną pozycją na rynku. Wtedy nawet kwestie organizacyjne związane z pakowaniem i przewozem stają się być błahostką, ale przede wszystkim dają nam ogromny komfort psychiczny

Na co zwracać uwagę?

W tej sytuacji na pewno warto zwrócić uwagę na posiadane przez przedsiębiorstwo certyfikaty oraz długość istnienia na rynku. Długa działalność firmy pozwala na spokojne sprawdzenie wszelkich opinii na jej temat. 

Jednym z takich przykładów jest “Jupiter” (http://jupiter-przeprowadzki.pl),  który powstał w 1991 roku. Szczycą się możliwością zorganizowania bezpiecznej i szybkiej przeprowadzki na terenie ponad 20 krajów (http://jupiter-przeprowadzki.pl/przeprowadzki-miedzynarodowe)

   za wrealu24.pl

Polacy coraz częściej wracają do Polski! Wszyscy mają jeden poważny PROBLEM!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz