Papież Franciszek przeprasza za swoje słowa! Zawiódł tysiące wiernych…

Kilka dni temu, podczas wizyty w Chile, papież Franciszek próbował bronić oskarżonego o pedofilię bpa Osorno Juana Barrosa Madrida. Duchowy przywódca katolików stwierdził, że nie widział “żadnych dowodów” przeciwko biskupowi, a jedynie same “kalumnie”. Teraz Franciszek przyznał, że popełnił błąd i przeprosił za szokujące słowa!

 

To już kolejna „wpadka” papieża Franciszka. Pochodzący z Argentyny Bergoglio niejednokrotnie wypowiadał słowa, które szokowały wiernych na całym świecie. Wielokrotnie byliśmy świadkami prostowania słów papieża przez Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej.

Wypowiedź papieża wzburzyła wiernych, którzy domagają się dymisji bpa Osorno Juana Barrosa Madrida. Duchowny podejrzewany jest o współpracę z księdzem pedofilem Fernando Karadimy. Haniebne słowa wywołały także niezadowolenie przewodniczącego Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich kardynał Sean Patrick O’Malley.

Franciszek zrozumiał swój błąd i postanowił przeprosić wszystkich, którzy poczuli się urażeni jego słowami. Podczas przelotu z Peru do Rzymu papież odniósł się do swoich słów w sprawie chilijskiego duchownego. “Zdradziło mnie słowo »dowód«. Pomyliło mi się; nie chciałem mówić o dowodach, ale o oczywistości winy” – powiedział Franciszek.

“Muszę przeprosić, bo słowo »dowód« zraniło, zraniło wielu wykorzystanych” i było “policzkiem” – dodał papież.

   za wrealu24.pl

Papież Franciszek przeprasza za swoje słowa! Zawiódł tysiące wiernych…
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz