Zatrzymac emigracje,100 posłów żąda zakończenia swobodnego wjazdu w dniu Brexitu.

Ponad 100 deputowanych zażąda, aby Theresa May zakończyła swobodny przepływ i wyprowadziła Wielką Brytanię z jednolitego rynku w chwili, gdy kraj opuści Unię Europejską 29 marca przyszłego roku. Prowadzeni przez Jacoba Rees-Mogga, będą również naciskać na nią, by trzymała się swoich „żelaznych punktów” i wstrzymała wszelkie płatności na rzecz UE do czasu zawarcia umowy o wolnym handlu.

Nowo wybrany przewodniczący wpływowej Europejskiej Grupy Badawczej oświadczył, że postara się, żeby „okres wdrożenia” po Brexicie, zakończył się w 2020 r. – wcześniej niż w dwuletnim okresie, sugerowanym poprzednio.

Rees-Mogg, który reprezentuje ponad 100 eurosceptyków z partii torysów, powiedział, że „absurdem” będzie pozostanie na jednolitym rynku i pozwolenie na kontynuację niekontrolowanej imigracji w UE po opuszczeniu bloku za 14 miesięcy.

Wyrażając swoje poparcie dla premier, wezwał on kanclerza rządu, Philipa Hammonda, by zrehabilitował się pani May, nalegając: „Premier jest szefem”.

Wielka Brytania oficjalnie opuszcza Unię Europejską 29 marca 2019 r. o godz. 23.00 czasu brytyjskiego – północ czasu europejskiego. 

„Musimy kontrolować swobodny przepływ osób, jak tylko odejdziemy” – powiedział Rees-Mogg.

„Pozostawanie na jednolitym rynku lub zbliżanie się do niego jest złym rozwiązaniem, ponieważ oznacza, że ​​nadal będziemy cierpieć z powodu kontroli UE, ale nie będziemy mieć nic do powiedzenia.”

UE 27 pragnie, aby Wielka Brytania przestrzegała prawa UE i wnosiła wkład do budżetu, a Komisja Europejska wezwała nawet do przedłużenia tego okresu.

Mówiący prosto z mostu poseł, którego notowania wzrosły od czasu wyborów powszechnych, powiedział, że żadna gotówka nie powinna być przekazywana UE, dopóki nie zostanie uzgodniona umowa o wolnym handlu.

Uważa się, że Theresa May zaoferowała do 38 miliardów funtów na pokrycie zobowiązań Wielkiej Brytanii w okresie wdrażania, chociaż rząd nigdy nie potwierdził dokładnej liczby.

Rees-Mogg został zareklamowany jako przyszły przywódca torysów, po zdobyciu zastępów fanów  swoich zasadniczych tradycjonalistycznych poglądów.

W zeszłym miesiącu uderzył w panią May podczas zapytań poselskich, nalegając, że „żelazne punkty” Brexitu, które wygłosiła w swoim przemówieniu w Lancaster House „potrzebują odświeżenia”.

Pochwalił jednak konsekwencję pani May w sprawie Brexitu: „Jej pozycja od zawsze była solidna, od dnia, w którym powiedziała” Brexit oznacza Brexit „. Wspaniałą rzeczą w pani Premier jest to, że trzyma się tego, co powiedziała – nie zmienia co chwilę zdania.

Oskarżając tych, którzy domagają się kolejnego głosowania UE o brak kontaktu z brytyjską opinią publiczną, pan Rees-Mogg powiedział, że apele o powtórne referendum po prostu dowiodły, że „Unia Europejska nienawidzi demokracji i każe głosować, dopóki nie udzieli się właściwej odpowiedzi”.

W drugiej fazie negocjacji w sprawie handlu, które mają się rozpocząć w marcu, pan Rees-Mogg powiedział, że Wielka Brytania ma silną pozycję, pod warunkiem, że będzie trzymać się mantry, że brak porozumienia jest lepszy niż złe porozumienie.

Konrad W.

   za polskie-echo.com

Zatrzymac emigracje,100 posłów żąda zakończenia swobodnego wjazdu w dniu Brexitu.
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz