Gadowski: były szef WSI buntuje oficerów przeciw legalnemu rządowi

fot. screen youtube.com

Witold Gadowski ostrzega przed działalnością byłego szefa WSI, Marka Dukaczewskiego. Zdaniem dziennikarza generał namawia oficerów do buntu przeciw rządowi.

Pan generał Dukaczewski stracił już zimną krew i nadzieję. I co zrobił? Sam zaczął objeżdżać garnizony, był w Legionowie, objeżdża inne garnizony, spotyka się z kadrą oficerską i buntuje oficerów przeciwko legalnemu rządowi, legalnym władzom i legalnemu parlamentowi – powiedział w Komentarzu Tygodnia Witold Gadowski.

Według dziennikarza śledczego, podczas sowieckich kursów nauczono Dukaczewskiego, że to on stanowi władzę. Z tej przyczyny, zdaniem Gadowskiego, nie potrafi pogodzić się z władzą wybraną w demokratycznych wyborach.

Dziwi mnie bezczynność polskich służb specjalnych. Bo jeżeli ktoś tak poważny – mówię to żartobliwym tonem, ale to przecież człowiek poważny – zaczyna brać sprawy we własne ręce, czyli zaczyna gromadzić wokół siebie byłych ubeków wojskowych, byłych ubeków cywilnych – ubecy to takie metaforyczne określenie – tajników, byłe sługi Moskwy z zagonów cywilnych i wojskowych i zaczyna z nimi przygotowywać plan puczu, to to już nie będzie operetkowy pucz (…) tylko to będzie pucz przygotowany logistycznie i dobrze – uważa.

Dodał zarazem, że Polska powinna sama bronić się przed prowokatorami.

za parezja.pl

Gadowski: były szef WSI buntuje oficerów przeciw legalnemu rządowi
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz