Brexit nieskonczony Francuz juz na kolanach.

Macron mówi, że Wielka Brytania mogłaby zawrzeć specjalną umowę handlową z Europą: francuski lider otwiera drzwi do rozmów handlowych, ale nalega, że ​​Wielka Brytania nie może „wybierać” najlepszych części jednolitego rynku

Chociaż prezydent Francji otworzył drzwi do zawarcia umowy handlowej z Wielką Brytanią, nalegał, że pełny dostęp do jednolitego rynku, bez akceptacji jego zasad, „nie jest wykonalny”.

Komentarze pana Macrona pojawiły się podczas jego pierwszej wizyty w Wielkiej Brytanii, odkąd został prezydentem Francji, gdzie przeprowadził rozmowy z premier Theresą May. W wywiadzie, który będzie transmitowany w niedzielę, pan Macron powiedział, że Wielka Brytania nie będzie w stanie uzyskać dostępu do jednolitego rynku bez uprzedniej zgody na „warunki wstępne” – takie jak swobodny przepływ w UE, jurysdykcja Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości – najwyższego sądu  w Europie – a także wkłady budżetowe.

„Jeśli nie zdecydujecie się zaakceptować warunków wstępnych [UE], nie będ0ziecie mieć pełnego dostępu. Ważne jest, aby nie wmawiać ludziom, że można [zjeść ciastko i mieć je nadal].”

Jednak Macron nie chce „odłączyć” Londynu od UE, tłumacząc, że byłoby to bezproduktywne dla obu stron. 

Przenosząc dyskusję na referendum w 2016 r., Macron opisał głosowanie jako „pomyłkę” – dodając, że podczas gdy szanował głosowanie, sama propozycja głosowania na „tak” lub „nie” była zła.

„Szanuję głosowanie i żałuję tego głosowania i chciałbym przywitać was ponownie” – powiedział.

„Błędem jest, kiedy oczekujesz odpowiedzi „tak” lub „nie”, kiedy nie pytasz ludzi, jak poprawić sytuację i nie wyjaśniasz, jak ją poprawić.”

TUSK straszyl ze Anglia bedzie jadla sol a nie ciastko teraz juz wszyscy chca ugody z UK bo wiedza co czeka ich Tuskowy raj czyli bieda bo biedne kraje Unii najwiecej towarow sprzedaja na wyspy bo ludzie maja kase w portfelach.

   za polskie-echo.com

Brexit nieskonczony Francuz juz na kolanach.
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz