Walka Węgry vs Soros trwa! Oto nowy plan rządu

Węgierski rząd ujawnił, że rozważa wprowadzenie nowych przepisów, które będą opodatkowywać i karać organizacje pozarządowe i osoby, które „pomagają nielegalnej migracji”.

Według węgierskich mediów prawodawstwo, nazwane roboczo „Stop Soros”, ma trzy główne punkty.

Po pierwsze, organizacje uczestniczące we wspieraniu nielegalnej migracji będą zobowiązane do dostarczenia sądom węgierskim danych na temat swojej przejrzystości.

Po drugie, organizacje, które otrzymują pieniądze z obcego kraju, od osoby fizycznej lub organizacji, będą musiały zapłacić podatek w wysokości 25%.

Wreszcie należy wprowadzić zakaz zbliżania się do Węgier dla tych, którzy biorą udział w ułatwianiu nielegalnej imigracji, co oznaczałoby, że nie mogliby przekroczyć granicy ośmiu kilometrów od granicy Schengen.

Według założeń środki te będą obowiązywać do czasu „końca kryzysu migracyjnego”.
Rządowy dokument przedstawiający stanowisko jasno stwierdza, że Węgry będą przeciwne migracji poprzez „wszelkie możliwe środki”.

„Nielegalna masowa imigracja to problem, który dotyka całą Europę, stwarzając poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa” – czytamy w raporcie.

Orban przeprowadzi społeczne konsultacje na temat nowego planu prawdopodobnie po następnych wyborach – w kwietniu. Przewiduje się bowiem, że uda mu wygrać trzecią kadencję. Wszystko dlatego, że nie boi się stawić czoła UE, ludzie go za to kochają, a jego kraj jest bezpieczny. Inni europejscy przywódcy powinni wziąć to pod uwagę.

Marta Bilska

Marta Bilska

Napisz do autorki: marta.bilska@newsweb.pl

   źródło: newsweb.pl

Walka Węgry vs Soros trwa! Oto nowy plan rządu
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz