PILNE! Człowiek Macierewicza odwołany

Wiceszef resortu obrony Bartosz Kownacki został odwołany – donosi  portal Wirtualna Polska. Polityk został powołany na to stanowisko 16 listopada 2015 roku przez ministra Antoniego Macierewicza.

 

Informację przekazał za pośrednictwem Twittera dziennikarz i publicysta WP Marcin Makowski, powołując się na źródła w ministerstwie obrony narodowej. Oficjalnie nazwisko wiceszefa MON-u zniknęło ze strony resortu. Jak czytamy na portalu wp.pl – „próbowaliśmy skontaktować się z nim, ale nie odbiera telefonu”.

Przypomnijmy, że zastępca Macierewicza zasłynął tzw. aferą widelcową, kiedy to stwierdził, że Polacy uczyli jeść Francuzów widelcem. Media nieprzychylne rządowi Prawa i Sprawiedliwość tłumaczą, że nowy minister obrony narodowej wycina z resortu ludzi Macierewicza.

Bartosz Kownacki swoją karierę polityczną rozpoczynał przy boku Jana Olszewskiego, którego był asystentem. Pracował w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego oraz był członkiem Komisji Weryfikacyjnej WSI. Do roku 2009 był zatrudniony w  Kancelarii Prezydenta. Dwa lata później został wybrany posłem z list PiS. Kilka dni później przeszedł z macierzystej partii do Solidarnej Polski. W 2012 roku powrócił do klubu PiS.

   za wrealu24.pl

PILNE! Człowiek Macierewicza odwołany
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz