Nie ma świętych krów ?

Czy w demokratycznym państwie można dzielić obywateli na podlegających i niepodlegających prawu. A przecież tak wiele w Polsce mówi się o równości wobec prawa, to jednak nasze społeczeństwo nadal dzieli się na równych i równiejszych.

 Nie ma świętych krów ,są tylko święte koguty

(cyt. z sieci)

Jedno zdjęcie jak 1000 słów.Tego nie da się odzobaczyć …

Senator Kogut nie krył radości ,bijąc brawo !

             

Senat nie wyraził zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie Koguta. Przeciw wnioskowi prokuratury głosowało 37 senatorów, za – 32, 19 senatorów wstrzymało się od głosu.

 Nawet znana z ciętego języka wobec opozycji posłanka Krystyna Pawłowicz nie szczędzi senatorom swojej partii gorzkich słów.

„Koledzy Senatorowie! Co robicie z naszą – Polaków – Dobrą Zmianą? Przecież panu senatorowi nie groziła śmierć, tylko uczciwe postępowanie…” – napisała.

O zaakceptowanie wniosku prokuratury ws. Koguta prosił polityków Prawa i Sprawiedliwości sam Jarosław Kaczyński. Po czymś takim trzeba domagać się likwidacji senatu. Po co trzymać niemoralnych darmozjadów za państwową kasę? Niech się wezmą wreszcie do roboty,

„Każda władza deprawuje, władza absolutna deprawuje absolutnie.” Lord Acton

Te senatory zaledwie liznęły władzy a już poczuły się zbyt pewnie.
Szkoda, ufałem im i wierzyłem w kolejną dobrą kadencję.

Hańba w Senacie?

Jak mawiał Piłsudski: „kury wam szczać prowadzać, a nie politykę robić.”
To tak a propos wczorajszego głosowania w sprawie senatora Koguta.
Obym nie wykrakał słów żyda Geremka: teraz ożywiamy najróżniejszymi nurtami nasze cele, które mają doprowadzić do zmian w strukturze państwowo-gospodarczej Polski, aby żydom w Polsce było zawsze lepiej niż Polakom”. Mam trochę obaw, czy żydzi nie zwierają szeregów.  To wyrachowane cwaniactwo rozleniwionych kolesi doprowadza mnie do pasji. Trzeba od zaraz przywrócić dyscyplinę, i  ogniem wypalić kolesiostwo

Bo problem tego kolesiostwa jest wielki, to jest pewnego rodzaju mentalność ludzi przywiązanych do wygodnego życia, zwłaszcza do pieniędzy, którzy nigdy  dnia nie przepracowali fizycznie za minimalną pensję. Tacy ludzie jak oni tego nigdy nie pojmą.

Widzę jeden tylko problem. Aresztowanie powoduje (bez procesu) uniemożliwienie wykonywania mandatu senatora. Bez wyroku można w ten sposób eliminować przeciwników politycznych. Co innego immunitet co innego areszt i uniemożliwienie pełnienia funkcji. Przed sądem może odpowiadać. 

Jedyna okoliczność łagodząca, że  senator Kogut immunitetu nie ma. Ale senatorzy wyszli na panów z kasty.

   Husky

za neon24.pl

Nie ma świętych krów ?
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz