Kaczyński rozbraja kolejną partię. Wszystko zależy od…

Polska opozycja nie ma łatwego życia. Po sromotnej porażce Komitetu Obrony Demokracji i klęsce Ryszarda Petru, która doprowadziła do ogromnego kryzysu wewnętrznego w Nowoczesnej przyszła pora na… Polskie Stronnictwo Ludowe. Partia, która od kilku lat balansuje na granicy 5 procent ma teraz przed sobą poważne problemy!

 

W piątkowym wydaniu „Faktu” pojawiła się informacja, że Poseł PSL Mieczysław Baszko opuszcza swój klub parlamentarny. Sytuacja jest na tyle poważna, że odejście chociaż jednego posła oznaczałoby rozpad klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego. Okazuje się, że polityk nie potwierdził jeszcze swojej decyzji i sprawa w dalszym ciągu jest niepewna.

Co ciekawe, przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego szukają ratunku w innym kole parlamentarnym. Mowa o Unii europejskich Demokratów, z którymi ludowcy prowadzą zaawansowane rozmowy. Jak informuje Patryk Michalski, dziennikarz RMF FM, PSL mogłoby zyskać czterech posłów: Stefana Niesiołowskiego, Michała Kamińskiego, Stanisława Huskowskiego i Jacka Protasiewicza.

Baszko to nie jedyny polityk, który zamierza opuścić szeregi PSL-u. Wcześniej uczyniła to Andżelika Możdżanowska, która po kilku miesiącach weszła w skład rządu Prawa i Sprawiedliwość zajmując stanowisko wiceministra rozwoju oraz pełnomocnika rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw.

   za wrealu24.pl

Kaczyński rozbraja kolejną partię. Wszystko zależy od…
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz